Чим підживити моркву та буряк, щоб підвищити врожайність та смакові якості

Буряк і морква можуть давати рясні врожаї, але смак у них не завжди приємний. Дехто з городників скаржиться, на те, що ці коренеплоди з їхнього городу абсолютно неможливо їсти.

Правильне підживлення

Не можна підживлювати ці овочі свіжим гноєм. Він згубно впливає на смак, колір та форму коренеплодів.

Для посадки буряка і моркви потрібно вибрати відкриту ділянку під сонцем. Не можна садити овочі на одному й тому ж місці протягом 3-4 років. Посадити коренеплоди цьогоріч можна на тому ж місці, де минулого року росли огірки, рання картопля, цибуля, капуста або горох. Плоди цих культур зривають рано, тому земля встигає відпочити. Потрібно лише удобрити та прорихлити її.

Буряк і морква не буде рости на кислому ґрунті. Щоб очистити ґрунт від кислоти скористайтесь вапном. Вистачить всього раз на 6-8 років поливати 1 км ділянки 0,3-0,5 кг вапна. Проведіть процедуру восени перед перекопом землі. 

Цукристість підвищиться завдяки попелу та солі.

Формування коренеплодів відбувається в середині літа. В цей період рослини потребують особливого догляду. Приготуйте спеціальний розчин, розвівши у відрі води 30-40 грамів нітроамофоска. Полийте ділянку з морквою та буряком чистою водою. А потім полийте 1 кв. м міжряддя коренеплодів 2-3 літрами цього добрива. Для нормального розвитку плодів і їх цукристості, рослини також потребують додаткового удобрення бором та марганцем у період формування. Розчиніть по 1 ч. л. бору та марганцю в 10 літрах води та полийте між рядами з розрахунком 2 літри розчину на 1 кв. м. Перед цією процедурою ділянку теж варто полити чистою водою.

У попелі від дерева міститься бор, марганець, калій та інші корисні для росту плодів елементи. Достатньо всього 0,5 склянки попелу на 1 кв. м перемішати з землею та полити чистою водою.

Цукристість буряка можна нормалізувати за допомогою звичайної кухонної солі. Просто розчиніть у відрі води 1 ст. л. солі. і склянку дерев’яного попелу. Приблизно 5 літрів цього добрива повинно вистачити на 1 кв. м городу. Таку процедуру потрібно виконати до трьох разів на сезон. Не забудьте, що в кінці літа морква також потребує добрива з бором. Розбавте в літрі гарячої води 1 ч. л. борної кислоти, перемішайте до її повного розчину та перелийте суміш у відро води.

Скористайтеся також попелом тютюну. Він допоможе моркві уникнути гіркоти, яка формується через ураження плода морквяною мухою.

А чим ви удобрюєте свої коренеплоди?

Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector