Чим потрібно полити огірки, щоб не жовтіло листя. Ділюся секретом!

Огірок – це улюблений овоч багатьох людей. На 95 % він складається з води, тому дуже часто входить до складу різноманітних дієт. З нього можна приготувати велику кількість смачненьких салатів та закусок, але найсмачніші вони тоді, коли ці огірочки були вирощені на власному городі.

Більшість городників доволі часто стикаються з такою проблемою як пожовкле листя. Для того, аби листя не жовтіло, необхідно визначити причину його виникнення. А їх є декілька. 

Причини пожовклого листя огірків

  • Недостатня кількість світла. Коли листю огірків не вистачає світла, воно починає жовтіти, а нижнє – взагалі відмирати. Якщо у вас на городі дуже багато рослин і огірки ростуть дуже пишно, це нормально. Вам необхідно просто нейтралізувати відмерлі листочки.
  • Неправильний полив. Огірки дуже люблять вологу, тому їх потрібно регулярно поливати. За теплої погоди робити це варто 1 раз на тиждень. Якщо ж літо сухе і спекотне, то поливати огірки необхідно кожного дня. Крім того, надмірної вологості вони також не люблять і можуть навіть почати гнити.
  • Грибок. Жовті плями можуть стати наслідком таких захворювань як фузаріоз, питиоз, бактеріоз і інші патології, які призводять до розвитку плямистості. Це все призводить до того, що рослина починає повільно слабшати і в результаті просто засихає.
  • Шкідники. Вони просто висмоктують з рослини всі соки і вона в’яне. До таких шкідників можна віднести білокрилку, огіркову муху, тлю і павутинний кліщ.
  • Недолік поживних речовин і бідний ґрунт. Внаслідок цього погіршується синтез хлорофілу. Жовтуватий відтінок листя по краях вказує на те, що огіркам не вистачає калію та магнію; темно-зелені прожилки – на дефіцит заліза або марганцю, а жовтизна на верхньому листі каже, що огіркам не вистачає міді.
  • Пекуче сонце. Огірки бажано садити у тіні, а поливати їх варто  під корінь, щоб краплі води під палючим промінням сонця не викликали опіки рослинки.
  • Низькі температури. Огірки люблять тепло, тому обов’язково враховуйте особливості свого клімату.

Ефективні підживлення для усунення проблеми

Пожовкле листя може стати доволі несподіваною проблемою, тому для того, щоб запобігти її виникненню, необхідно провести профілактичні роботи. Саме про них ми зараз і поговоримо. 

Обов’язково, щороку необхідно міняти місце де ви будете вирощувати огірки. Окрім того, не варто висаджувати їх туди, де у минулому році у вас росли гарбузи та кабачки, оскільки ці рослини мають спільні хвороби та шкідників.

Не забувати про рясний полив. Також, аби ґрунт більш ефективно зберігав вологу, можна  укласти товстий шар мульчі зі скошеної трави, або бур’янів. Така проста дія допоможе зберегти не лише вологу, а й тепло.

Не варто забувати і про підживлення. Найкращим варіантом буде трав’яний настій з золою,  який не лише буде живити огірки, а й захищати їх від паразитів.

Для підживлення також можна просто залити кропиву, або інший бур’ян 10 л води і настоювати протягом тижня. Потім, просто розбавляємо отриманий розчин водою і поливаємо наші огірочки.

Коли ви почнете помічати перші листочки, їх необхідно буде обробити наступним засобом: змішуємо 1 л молока, 30 крапель йоду, 20 г господарського мила. Потім, все розводимо 10 л води і обприскуємо рослину.

Для того, аби листя огірків завжди було зеленим, необхідно підгодовувати рослину наступною сумішшю: 10 л води, 20 мл йоду. Перед тим, як застосовувати цей засіб, 1 л суміші необхідно розвести 10 л води. Проводити підживлення варто 2 рази в місяць.

Аби захистити рослину від деяких хвороб, на початку літа слід застосувати содовий розчин: в 10 л води необхідно розвести 20 г соди.

Для продовження плодоношення варто вносити підживлення з сечовини, перегною. Також обробити рослину настоєм з прілого сіна.

Засоби для поливу

Також, для того, аби листя огірків не жовкло, можна використовувати наступні домашні засоби:

З йоду та хліба

Нам знадобиться: 

  • 10 л води;
  • буханець хліба;
  • 20 мл йоду.

Застосування:

  1. Хліб занурюємо у воду і залишаємо на ніч, щоб вийшла однорідна консистенція.
  2. Потім, додаємо йод і перед поливом розбавляємо водою у пропорції 1:1.
  3. Розчин можна зберігати в холодильнику у закритій кришкою банці.
  4. Оброблювати огірки таким розчином можна 2 рази на тиждень.

З сироватки та цукру

Нам знадобиться: 

  • 2 л сироватки;
  • 200 г цукру;
  • 10 л води.

Застосування:

  1. Просто змішуємо всі інгредієнти між собою.
  2. Використовувати таку суміш необхідно для поливу. Вона буде захищати рослину від хвороб, а також стимулювати утворення зав’язі.

З цибулі

Нам знадобиться: 

  • 1 л цибулиння;
  • 10 л води.

Застосування:

  1. Цибулиння заливаємо водою і ставимо на вогонь.
  2. Доводимо до кипіння і знімаємо з вогню. Залишаємо настоюватися на всю ніч.
  3. Після цього, настій необхідно процідити і 1 л настою розводити 4 л води.
  4. Його можна використовувати як для поливу, так і для обприскування бадилля.

З молочної сироватки

Нам знадобиться: 

  • 5 л води;
  • 1 л молочної сироватки.

Застосування:

  1. Все змішуємо між собою і використовуємо для поливу, або обприскування.
  2. Такий засіб стане чудовою профілактикою грибка.
  3. Процедуру проводити раз на 7 днів.

А ви вирощуєте огірки на своєму городі? Знали про ці секрети?

Julia
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector