Чому чорніють кінчики листя у кімнатних рослин та стають сухими

Власників кімнатних рослин часто переслідує одна і так же неприємність – у рослини сохнуть та чорніють кінчики листя.

Погодьтеся, квіти, у яких сохнуть або чорніють кінчики листя, мають не найкрасивіший вигляд. Однак це не свідчить про те, що зелень потрібно відразу ж викинути, або ізолювати від інших. Іноді досить вчасно помітити проблему, і спробувати оперативно її ліквідувати – тоді можна буде уникнути неприємностей.

Часто причиною, чому сохнуть або чорніють кінчики листя може бути банальне зниження вологості в приміщенні. Низька вологість повітря в приміщенні – перша і чи не найголовніша причина сухого та чорного листя у рослин. У більшості випадків нічого з цим поробити не можна, оскільки після запуску опалювальних приладів показник вологості майже відразу ж опускається до 30 відсотків. Тільки кактуси здатні переживати таку температуру.

Однак на цей фактор можна відразу списати, але на цьому причини не закінчуються. Тому обов’язково зверніть увагу і на інші чинники, які можуть стати причиною того, чому чорніють кінчики листя у кімнатних рослин:

  • Неякісна вода, яка використовується для поливу. Ми пам’ятаємо, що рідина повинна відстоятися та простежити, щоб вона була «м’якою», але не всі так роблять, і даремно. Солі, що містяться в рідині, можуть привести до висихання флори.
  • Холодне повітря при провітрюванні сприяє стрімкій появі почорнілого листя. Найчастіше досить декілька хвилин для запуску руйнівного процесу. З цієї причини дуже важливо або переставляти горщики з рослинами або з самого початку ставити їх в ті місця, де точно не буде холодного повітря.
  • Непостійне зволоження – занадто часто, занадто рідко, або з великими перервами – вода, яка надходить до зелені не за розкладом, може істотно порушити стан грунту.
  • Найчастіше в зимовий період листя чорніє саме через проблеми з корінням, а саме – їх загнивання. В першу чергу – це неправильний, надмірний полив рослин. Також причиною загнивання може стати важка, щільна земля в горщику.
  • Надлишок добрива може стати причиною того, що листя кімнатних квітів чорніють. Зміни забарвлення листків спровоковано накопиченням великої кількості солей в грунті. Надмірне додавання підгодівлі пошкоджує кореневу систему, що, своєю чергою, впливає на її здатність поглинання води.
  • Нашестя шкідників.
  • Наявність поруч хворої рослини.
  • Несвоєчасні підгодівлі.
  • Занадто яскраве сонце для зелені.
  • Надлишок рідини в горщику.

Як тільки ви визначили, чому активно сохне або ж чорніє листя у кімнатних рослин, відразу ж прийміть комплексні заходи з ліквідації даної проблеми. Що ж конкретно рекомендується зробити? Перш за все варто здійснити базові гігієнічні процедури. Жовтизна і засихання листя – це початковий етап, тому в профілактичних цілях рекомендується обробити грунт і запобігти відкладенню солей, які псують повітропроникність. 

Далі подбайте про очищення листя і суцвіть кімнатних рослин: їх потрібно ретельно протерти вологою ганчіркою, щоб зняти пил. Обприскувати необов’язково, до того ж не кожна домашня квітка вимагає такої процедури. Замість цього, краще поставити поруч з квітковим вазоном невелику місткість з водою. Так без заподіяння шкоди рослині можна істотно підвищити в приміщенні рівень вологості. Всі ці ключові заходи в будь-якому випадку є обов’язковими, якщо ви вже зіткнулися з проблемою засихання кінчиків листків. 

Якщо ви не хочете, щоб листя на ваших рослинах пожовкли через недотримання вами базових рекомендацій по догляду, профілактичні заходи є обов’язковими. Це і своєчасний полив, і правильна підгодівля, і забезпечення оптимальної температури в приміщенні, і доступ сонячного світла. 

А як ви боретеся з сухими та чорними кінчиками листя?

Lida
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector