Чому дитина вами командує і як повернути собі роль лідера: корисні поради

Усі батьки думають, що зможуть правильно виховувати своїх дітей. Хтось читає багато розумної літератури, а хтось керується досвідом інших поколінь. Однак усі їхні уявлення змінюються, коли доводиться зіткнутися з реальністю. Часто малеча починає випробувати терпіння своїх батьків і розширює межі дозволеного. Усі маніпуляції проводяться для того, щоб дорослі догоджали дитині і виконували усі її забаганки. Чому так трапляється і як батькам зберегти своє авторитетне становище?

Звідки у дитини з’являється домінантна поведінка?

Зазвичай дитина бере керування родиною до власних рук, коли батьки впевнено створюють “культ дитини”:

Діти стають вередливими і неконтрольованими тоді, коли батьки буквально створюють “культ дитини”. Це проявляється в наступному:

– Дорослі постійно хвалять свою дитину і з захопленням реагують на кожен її вчинок. 

– Батьки здійснюють усі заповітні бажання дитини.

– Мама з татом готові відкласти усі свої справи на вимогу малечі. 

Чи можуть батьки знову стати лідерами?

Можуть і навіть мусять. Адже лише тоді ви забезпечите гідне виховання своїм дітям. В іншому разі на вас чекають постійні непорозуміння та проблеми. Будьте готові до скарг з боку вчителів у школі чи викладачів в університеті, які не зможуть впоратися з вашими розбишаками. 

Якщо у вас трапилася така ситуація, то прислухайтеся до наступних порад:

Ви — лідер

Дайте дитині зрозуміти, що лише від вас залежить остаточне рішення. Інколи від цього може залежати здоров’я чи навіть життя малюка. Саме тому батьки мають бути лідерами та авторитетними людьми. 

Встановіть правила

Це не повинні бути суворі й жорстокі обмеження. Головне, щоб дитина знала і виконувала свої обов’язки. І лише після цього вона може займатися власними справами. Таким чином вона навчиться бути відповідальною. 

Не виконуйте будь-які примхи

Зазвичай діти використовують істерику як спосіб маніпуляції поведінкою батьків. Звичайно, що привселюдні крики і плач змушують червоніти, але це не повинно впливати на ваші дії. Дотримуйтеся своїх позицій і вмійте казати “ні”. Згодом дитина зрозуміє, що її методи більше не працюють і набагато конструктивнішим буде діалог. 

Дитина — не центр всесвіту

Діти – це сенс життя для батьків, але вони не повинні зациклюватися лише на їхньому вихованні. Усім людям потрібен особистий простір і час на власні захоплення, розваги чи спілкування з друзями. Не нехтуйте турботою про себе і завжди звільняйте час на власні “хочу”. Поруч з щасливими батьками ростуть щасливі діти.

Згодом дитина пристосується до нових правил у вашій сім’ї і почне з повагою ставитися до вашої думки. 

А яких правил ви дотримуєтеся у вихованні власних дітей?

Vasylyna
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector