Чому досвідчені антиквари раді відшукати стару швейну машинку

Моя подруга завжди жила доволі бідно й бабуся у спадок залишила їй цю штуковину. Вона дуже довго лежала на горищі й подруга навіть не підозрювала який скарб знаходився всередині цього ящика. Проте завдяки йому, вона здійснила свою мрію та поїхала у Париж!

Швейна машинка старого зразка

Сучасна молодь, мабуть, вже й не знає, що це взагалі таке і яка річ зберігається всередині цього ящика. Проте старші люди, впізнають цю скриньку з першого погляду!

Саме в такому вигляді колись продавали звичайні швейні машинки. Виготовлялися вони здебільшого на Подільському механічному заводі. Ще приблизно тридцять років тому, таку машинку можна було знайти чи не в кожній домівці. 

Колись, така швейна машинка була у моєї бабусі і я просто обожнювала приходити до неї в гості та розглядати ці магічні візерунки. Кажуть, що малюнки на машинках відрізнялися один від одного. 

А тепер згадайте, як виглядають сучасні швейні машинки? Звичайний білий пластик й повна відсутність фантазії. А от в минулому, цей пристрій можна було сміливо прирівнювати до справжнього витвору мистецтва. 

Історія цих машинок починається з ще дореволюційних часів. Головним прототипом колишніх швейних машинок були вироби американської компанії “Зінгер”. У той час надзвичайно популярним вважався стиль модерн, тому виробники намагалися прикрашати абсолютно все. 

Перші швейні машинки вирішив вдосконалити Ісаак Зінгер. Грошей в нього не було, тому довелося брати в борг. Уже за 11 днів на прилавках з’явилися перші “Зінгери”, які буквально захопили увесь ринок. Вже у 1851 році про ці швейні машинки знав увесь світ. 

На початку XX століття ситуація кардинально змінилася. Привозити швейні машинки з Америки та продавати їх у нас було економічно невигідно. У той час, місцеві підприємства почали виготовляти власні швейні машинки та продавати їх за значно нижчою ціною. Тоді, керівники компанії “Зінгер” вирішили відкрити фабрику у Підмосков’ї. 

Вони вирішили викупити велику земельну ділянку в невідомому місті Подольську та побудувати там фабрику. Все складалося напрочуд добре, адже поряд із заводом знаходилася залізниця, що значно полегшувало транспортування товару всією країною.

Завод у Подольську розвивався та ріс надзвичайно швидко й за короткий термін став найбільшим у всій Європі! До Першої світової війни завод випускав до 600 тисяч швейних машинок за рік. 

Машинки з подільського заводу “Зінгер” стали доволі популярними за кордоном, адже їх поставляли у Китай, Персію й навіть Японію. Вже у 1914 році, цей завод займав друге місце по збуту швейних машинок після США. Щорічно завод заробляв приблизно 63,5 млн рублів!

У 1918 році більшовики вирішили націоналізувати завод й він припинив свою діяльність майже на 5 років. Вже у 1923 виробництво швейних машинок відновилося, проте виходили вони вже під назвою «ПМЗ» (Подільський механічний завод).

Конструкція даної швейної машинки була надзвичайно вдалою та зручною, тому технологія виробництва не змінювалася майже 30 років. Модні візерунки початку XX століття стали справжньою візитною карткою подільських виробів.

Така цікава та корисна річ стала причиною виникнення великої кількості легенд. Одна з них говорить, що в 1998 році, компанія “Зінгер” запустила кампанію з пошуку швейної машинки, серія якої починається з цифри 1. 

Саме це стало причиною того, що колекціонери почали скуповувати абсолютно всі швейні машинки цієї компанії, адже за це обіцяли аж 30 тисяч доларів! Достеменно не відомо чи це правда, але ж з чогось це все почалося…

А ще, існує легенда, що оригінальні Зінгери мають в собі цінний метал паладій. А ще, дехто вважає, що оригінальні голки цієї швейної машинки містять в собі рідкісну червону ртуть. 

Саме тому, на всі раритетні речі варто дивитися декілька разів, раптом – це справжній скарб? 

Ви пам’ятаєте ці швейні машинки? 

Julia
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector