Не помічали, що доволі таки часто “у комплекті” із кавою у закладах подають ще й склянку прохолодної води? Насправді, у цієї древньої традиції є й практичне застосування. Каву і справді рекомендується запивати водою – тільки так по-справжньому можна відчути її смак.
Один алкалоїд – добре, два – ще краще
Напоїв, що готуються на основі кави годі й злічити. Проте для організму людини різниця відчутна тільки між двома “видами” кави – натуральною та розчинною. А вся річ у тому, що кавове зерно за своєю структурою не є однорідним. Ззовні у ньому міститься один алкалоїд – кофеїн. Всередині інший – теобромін. Під час створення розчинної кави зовнішня оболонка видаляється та використовується у медичних цілях. Залишається тільки внутрішня. Але якщо справа стосується зернової кави – залучені два алкалоїди.
Зворотний процес
Коли ми п’ємо так звану натуральну каву, до організму потрапляє два алкалоїди одночасно. Лише діють вони по черзі. Перший – кофеїн. І тільки через 25 хвилин вступає в дію теобромін. Один звужує судини та бадьорить, інший – підвищує тиск внутрішніх органів та хилить до сну. Тож, для того, аби уникнути цих побічних реакцій, варто кожен ковток кави запивати водою.
Ефект 30-го кілометра
Із розчинною кавою усе тільки цікавіше. Вона містить лише 10% кофеїну, все інше – теобромін. Тож, і ефект відрізняється. Така кава бадьорить вкрай рідко. А частіше – викликає сонливість. Без жодних сумнівів, ви вже відчували подібну реакцію розчинної кави на собі.
Далекобійники називають таку дію розчинної кави “ефектом 30-го кілометра”. Часто їм доводиться пити розчинну каву в дорозі, після якої, на кілометрі тридцятому, починає виникати сонливість. Тож, запивайте і розчинну каву водою, щоб мінімізувати дію теоброміну. А краще – надавайте перевагу міцному чорному чаю. У ньому кофеїну не менше, зате відсутній алкалоїд, що викликає сонливість.
Існують й інші причини, чому каву варто запивати водою…
Кожен ковток немов перший. Оскільки вода “стирає пам’ять” смакових рецепторів, можна і справді насолоджуватись кожним ковтком кави.
Тиск у нормі. Вода відмінно ослаблює вплив кофеїну на організм людини. Відтак, можете не хвилюватись, що у вас виникнуть проблеми із серцем чи тиском.
Білосніжні зуби. Відомо кожному, що у каві міститься пігмент, що шкодить зубній емалі. Введіть за звичку запивати каву водою – і цей пігмент буквально таки не буде встигати шкодити вашим зубам.
Зізнавайтесь, запиваєте каву водою?