Не дарма в дитинстві о 21.00 ми вже спали, а сучасні діти в цей час лише одягають піжаму.
В чому ж проблема? Чому дітей потрібно вкладати спати швидше?
Вся суть в біологічних годинниках, за якими працює наш організм. Деякі гормони виділяються лише у спеціальний час за певних умов. Одним з таких є гормон росту. Якщо дитина засне о 21:00, то він потрапить в кров, аж в 00:30. Через це, залишається мало часу на вироблення потрібної його кількості.
Інший – нічний гормон мелатонін, який забезпечує нам здоровий сон. Він починає вироблятися в організмі увечері, досягає пікової концентрації пізно вночі та різко знижується вранці. Момент, коли мелатонін присутній в крові в достатній для засипання концентрації, умовно називають «вікном сну». У абсолютної більшості дітей від віку 3 місяців і до приблизно 5-6 років цей сприятливий для засипання момент знаходиться в інтервалі 18.30-20.30.
Якщо в цей відрізок часу дитина не засинає, у неї починає вироблятися інша речовина – гормон стресу кортизол. Через це дитину пізніше важче вкладати спати й сам сон переважно є неспокійним.
Неправильний режим сну та постійний недосип, обов’язково відбиватимуться на здоров’ї дитини, фізичному і психічному.
Як навчити дитину вчасно лягати спати?
- Щоб привчити дитину лягати спати раніше, міняти свої звички доведеться всій родині. Адже якщо дитина чує шум телевізора або голос батьків, то вважає, що зараз не час для сну.
- Перед сном читайте малечі книжки, це буде нагадувати, що скоро пора лягати відпочивати.
- Використовуйте жовте освітлення в дитячій кімнаті. Воно розслабляє та допомагає заснути.
- Ще одна важлива порада – відключати та прибирати всі свої гаджети на ніч. Відомо, що перегляд телевізора або гри на планшеті погано впливають на сон.
- Займайтеся з дитиною рухливими іграми протягом дня. Після фізичної активності сон набагато кращий.
Звичка вчасно вкладатися спати виховає дітей фізично та емоційно здоровими.
О котрій годині засинали Ви в дитинстві?