Чому у орхідеї в’януть листя? Рятуємо улюблену рослину

Орхідеї – це рослини неймовірної краси, які стали улюбленцями багатьох людей. Вони радують око на підвіконнях домівок і додають свіжості та яскравих барв інтер’єру. Саме тому так не хочеться, щоб орхідея зів’яла. 

Щоб запобігти цьому, потрібно знати про можливі причини загибелі цієї квітки. 

Листки орхідеї можуть жовтіти через природні процеси, пов’язані зі зміною старого листя на нове. При цьому в’яне нижнє листя, а верхнє залишається зеленим та щільним.

Важливо, щоб процес відновлення відбувався без втручань зі сторони людини. Жовті листки повинні відпасти самостійно. 

Та коли орхідея сохне повністю, то варто шукати причину, яка до цього призвела. Загалом їх може бути декілька:

1. Несприятливі умови.

Орхідея буде почуватися комфортно в приміщенні, де температура повітря не перевищує 25 градусів. Якщо в кімнаті занадто жарко і занадто сухо, то квітка почне в’янути.

Для того, щоб врятувати вазон, перенесіть його в інше місце, де більше вологи та прохолоди. Обов’язково поливайте рослину та збризкуйте її водою.

Не варто ігнорувати жовте листя, адже згодом воно призведе до гниття цілої кореневої системи.

Щоб перевірити її стан, потрібно витягнути орхідею з горщика і прибрати всю кору. Без сумніву відріжте сухе та пошкоджене коріння, а місця зрізів обробіть корицею. Усі “живі” місця не чіпайте, адже завдяки їм рослина отримує необхідні поживні речовини. Краще не відрізати зайвого, щоб не травмувати квітку ще більше.

Після перевірки кореневої системи посадіть орхідею в горщик з новою корою. Рослину залиште в сприятливому середовищі, щоб вона мала змогу повністю відновитися.

2. Велике коріння.

Зазвичай орхідею потрібно пересаджувати один раз на два-три роки. Та інколи цей момент може наступити раніше, якщо коріння почало вилазити за межі горщика. 

Правильний догляд і турбота за рослиною дадуть свій результат!

Чи доводилося вам вирощувати орхідею? На які труднощі ви натрапляли?

Content Protection by DMCA.com
Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

Adblock
detector