Чому з віком у вас стає менше друзів (і це нормально)

Я добре вмію комунікувати з іншими людьми, але з віком я помітив, що коло моїх друзів звужується. І така тенденція присутня не лише в моєму житті. Насправді багато людей стикаються з подібними процесами. Адже ми заводимо друзів в молодості, коли наше серце й розум не перевантажені проблемами і повністю відкриті світові. 

У юному віці ми неправильно обираємо друзів.

Ви можете згадати, як ви почали спілкуватися зі своїми шкільними друзями? Мабуть, вчителька посадила вас за одну парту, ви перекинулися кількома словами і вирішили, що маєте багато спільного. Ніби характери зійшлися, тому ви почали разом почали проводити більше часу на перервах і після уроків.

Не виключено, що ви могли зустрітися в одній футбольній команді, де командні проблеми завжди роблять ближчими і об’єднують. 

Спільний досвід був вашою точкою дотику, через яку ви змогли порозумітися. Адже ви знаєте, як відчуває себе ваш друг, бо переживаєте ті ж емоції. Ви разом раділи і разом падали. Та цей зв’язок з віком зникає, адже у кожного розпочинається своє життя та з’являються інші інтереси. 

Чи помічали ви, що вам немає про що говорити зі старими друзями? Так, ви згадаєте про своє минуле, перекинетеся кількома фразами про стан своїх справ зараза, а далі – незручне мовчання. Це все тому, що у вас тепер набагато менше спільного. Ви – керівник будівельної фірми, а він – викладач в університеті. Ви хочете провести вечір в модному барі з випивкою, а він спішить додому, де чекає сім’я. Ваші дороги розійшлися.

Друзі залишаються тоді, коли у них є спільні інтереси.

Поширеною є ситуація, коли все ж декілька друзів з колишньої великої компанії продовжують підтримувати зв’язок. Ви не часто спілкуєтеся, але знаєте, що можете зателефонувати або звернутися по допомогу до цих людей в будь-який момент. Це все тому, що в основі вашого спілкування лежать однакові цінності та погляди на життя.

Ви можете по-різному виглядати і займатися різними речами, але глибоко в душі ви маєте спільний фундамент. Незважаючи на різні хобі, ви обоє любите поплакати під сумну музику. Пропри різні смакові вподобання в їжі, вам подобається затишна атмосфера кав’ярень. Ви можете обговорити різні теми, висловити свою думку і навіть якщо вона відрізняється від того, що сповідує ваш друг, це не вплине на ваші відносини.

Висновок такий: люди не зможуть дружити, якщо для одного головною чеснотою є людяність, а інший звик дбати виключно про свої інтереси. Однак якщо обоє цінують справедливість, то вони знайдуть спільну мову. 

Як завести міцну дружбу у зрілому віці?

Для того, щоб у зрілому віці створити і зберегти вірні дружні відносини потрібно не лише покладатися на свої судження, але й дізнаватися про людину більше за допомогою запитань.

Не соромтеся цікавитися про її віру, погляди і думки на ту чи іншу тему. Дізнайтеся, які в неї пріоритети і цілі. Ви можете зробити це у формі гри чи інтерактиву. А ще це можуть бути не прямі питання, а змодельовані ситуації, з яких потрібно знайти вихід. Це також відкриє вам очі на істину сутність співрозмовника. 

Це абсолютно не спростить вам пошук друга, але допоможе зробити це якісно. Адже у цій справі кількість – не головне. Краще знайдіть одну людину, яка зможе відповідати вашим стандартам. Тоді у вашому житті зявиться більше радості, підтримки і мотивації. 

Тут влучно згадати слова Томаса Фуллера: «Якщо у вас є один справжній друг, то це вже більше, ніж можна було очікувати …».

А у вас є справжні друзі? Скільки їх?

Vasylyna
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector