Чи безпечні мікрохвильові печі для здоров’я? Розвіюємо міфи

Мікрохвильова піч – дуже зручна і практична річ. Не раз, коли ми спішимось, запихаємо туди якийсь напівфабрикат, підігріваємо швиденько вже приготовану страву чи розморожуємо м’ясо.

Та існує теорія, що мікрохвильовка вбиває поживні речовини продуктів і облучує їх радіоактивними хвилями. А також те, що вони викликають рак!

Насправді це не так!

Woman’s Hands Closing Microwave Oven Door And Preparing Food in microwave.

Перш за все, необхідно розібратися, що таке мікрохвильове випромінювання.

Це електромагнітні хвилі, які крім мікрохвильових печей випромінюються лампочками, радіоприймачами і рентгенівськими апаратами. 

Мікрохвильове випромінювання є низькочастотним і знаходиться на самому початку спектра, а значить, воно не є іонізуючим, не може змінювати молекулярну структуру або якимось чином пошкоджувати клітини. Ультрафіолетове випромінювання від сонця і рентгенівські промені високочастотні, тому для проведення процедури рентгена необхідно надіти захисний одяг, і з тієї ж причини потрібно користуватися сонцезахисним кремом.

Таким чином, мікрохвильове випромінювання не може викликати рак.

Людей лякає слово “випромінювання”, проте мікрохвилі всього лише збуджують молекули води в їжі, і в процесі їх хаотичного швидкого руху виробляється тепло.  

Деякі люди думають, що їжа в мікрохвильовій печі нагрівається під впливом якоїсь загадкової зловісної сили, хоча насправді цей процес відбувається аналогічно всім іншим методам приготування їжі.

“Мікрохвилі – це лише спосіб доставки тепла в їжу”, – сказав Аарон Е.Керрол, професор педіатрії в медичній школі Університету Індіани 

Стояти поруч з мікрохвильовкою в очікуванні, поки їжа розігріється, теж абсолютно безпечно. Хоч ви і отримаєте невелику дозу випромінювання, це не принесе ніякої шкоди.

“Радіація, яку ви піддаєтеся, стоячи біля працюючої мікрохвильової печі, незначна”, – говорить професор Франциско Дієс – Гонсалес, директор Центру безпеки харчових продуктів Університету Джорджії.

До того ж піч виробляє мікрохвилі тільки у включеному стані і моментально припиняє роботу при відкритті кришки. Звичайно, якщо у вашій родині є людина з кардіостимулятором, встановленим пару десятиліть тому, то, включаючи мікрохвильову піч, його потрібно попросити покинути кімнату, через те, що є ризик виникнення електричних перешкод. Однак всі сучасні кардіостимулятори надійно захищені від впливу електромагнітних хвиль.

Чи знищують мікрохвилі поживні речовини в їжі?

В 2009 році були опубліковані результати дослідження, в рамках якого було проаналізовано, при якому способі приготування в овочах зберігається найбільша кількість поживних речовин. Результати показали, що вплив мікрохвиль призводить до руйнування меншої кількості поживних речовин в порівнянні з варінням, смаженням і т.д., крім того, багато що залежить від самої їжі.  

Результати метааналізу 2018 року говорять, що при варінні і смаженні зберігається найменша кількість поживних речовин, найбільша ж їх кількість зберігається при обробці парою, а обробка мікрохвилями розташувалася десь посередині в цьому списку.

– Але ж деякі люди постраждали при використанні мікрохвильовок.

Так, таких випадків чимало, але найчастіше це відбувається при неправильному використанні пристрою. Не ознайомившись з інструкцією із застосування, деякі люди розігрівають їжу в металевому або алюмінієвому посуді, залишають в їжі виделки і ложки. Перш ніж поміщати в піч пластмасовий посуд, необхідно переконатися, що вона позначена відповідним знаком.

Не рекомендується розігрівати сухі, тверді продукти, оскільки висока ймовірність загоряння.

Також не слід готувати сире м’ясо в мікрохвильовці. Через те, що обробка відбувається нерівномірно, в м’ясній їжі залишаються невеликі необроблені ділянки, в яких виживають і розмножуються бактерії, а це може привести до різних захворювань шлунково-кишкового тракту.

І нарешті, найпоширеніша травма при використанні мікрохвильовки — це опік, тому, виймаючи гарячий посуд, подбайте про захист своїх рук.

Фінальний вердикт такий: мікрохвильові печі – це безпечно, на цей час немає ніяких доказів того, що після більш ніж 50 років їх регулярного використання виникали будь-які проблеми зі здоров’ям в разі грамотної експлуатації пристрою.

А ви користуєтесь мікрохвильовою піччю? Задоволені нею?

Viktoria
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector