Дивовижні рослини світу, про які вам не розкажуть на уроці біології

На нашій планеті ростуть надзвичайні рослини, які мають неймовірні форми, аромати та властивості. Ботаніка буває настільки захопливою, що важко відвести погляд.

Дивовижні рослини світу,

Пропонуємо вам подивитися на рослини, які виглядають, наче прибульці з інших галактик.

Раффлезія Арнольді («трупна лілія»)

Якщо, блукаючи тропіками, ви натрапите на запах зігнилого м’яса, то це не обов’язково, що неподалік лежить труп дикої тварини. Можливо, ви стоїте поруч з Раффлезією Арнольді. Це одна з найдивовижніших квіток світу.

Раффлезія Арнольді («трупна лілія»)

Ця квітка паразитує на корені, або стеблах ліан. ЇЇ можна побачити на островах Суматра і Калімантан. Саме в тій місцевості квітку вперше побачив лікар-натураліст Джозеф Арнольд під час однієї зі своїх експедиції. 

Раффлезія Арнольді має цегляний колір, а її м’ясисті пелюстки вкриті білими бородавкоподібними наростами. Рослина в діаметрі має 60-100 см і важить до 8 кг.

Цвіте квітка всього 3-4 дні. Решта часу рослина перебуває у вигляді щільного бутона. Своє паразитування на ліані Раффлезія починає з маленького зернятка і дозріває лише за 28 днів.

Баобаб

Баобаб

Баобаб живе понад 1000 років. На вигляд дерево чудернацьке – гігантський стовбур, діаметром 4.5-10 метрів, і небагато гілочок, які могуть досягати у висоту 25 метрів. Зустріти таке дерево можна в сухих саванах тропічної Африки. Неможливо визначити вік Баобаба за річними кільцями, оскільки нього їх немає. Тому для підрахування років дерева застосовують радіовуглецевий аналіз. Результат одного з них довів, що тривалість життя цього дерева може становити понад 5500 років.

Але найбільше в Баобабі вражає навіть на вік, а можливість накопичувати у своєму стовбурі понад 100-120 тисяч літрів води. Така властивість не дає дереву загинути під час засухи.

Цікаво: через величезні розміри цих дерев, в їхніх стовбурах жителі влаштовують собі житло, зали очікування, або навіть в’язниці.

Кривавий зуб

рослина Кривавий зуб

Кривавий зуб — це отруйний гриб, який відрізняється від своїх побратимів тим, що харчується не ґрунтовими соками, а комахами.Хижак заманює до себе жертву запахом полуниці та  червоними яскравим капельками, які виглядають для комахи, як солодкий сік.

В майбутньому вчені вирощуватимуть і використовуватимуть гриб, як заміну пеніциліну, адже він має антибактеріальні властивості.

Кривавим гриб називається через свої червоні крапельки, а зубом тому, що у нього є гострий край, схожий на зуб.

Росичка

Росянка

Цю рослину можна вирощувати в себе вдома. Вона невибаглива, і годувати себе сама. Хижак має на своїх листочках маленькі війки, вкриті крапельками липкого соку. Він виглядає, наче роса. Комахи сідають на рослину поживитися, а в результаті самі стають поживою для неї.

Щойно комаха сідає на рослину, вона прилипає і завмирає, оскільки в капельках рослини є речовина, яка паралізує жертву. Тоді рослина згортає свій листочок і починає процес травлення

Ось як рослина годує себе.

Аморфалус

Аморфалус

Одна з найбільших квіток світу. Розміри її справді вражають: довжина – 2-5 метра, а товщина – 10 см. Важить рослина 50 кг. Саме лише листя Аморфалуса має довжину – 3 метри, а ширину – 1 метр.

Щоправда, пахне Аморфалус жахливо. Запах рослини, нагадує поєднання гнилої риби та тухлих яєць. Але саме цей запах приваблює до рослини комах.

Рослина може жити до 40 років, а цвіте всього  2-3 рази за життя. Це зумовлено недостатньою кількістю поживних речовин для її цвітіння.

Хура (Дінамітовое дерево)

Хура (Динамитовое дерево)

Це дуже цікаве дерево, яке повністю вкрите шипами по стовбуру, росте на Карибських островах. Плоди Хурі виглядають, як гарбузи. Коли плід досягає стиглості, він вибухає і видає різкий звук. Таким чином рослина розкидує своє насіння на 100 метрів.

Сік цього дерева небезпечний для людини. Він запросто роз’їдає шкіру і залишає опіки. Попавши на очі, сік дерева повністю позбавляє зору. Дим від дерева також може заподіювати величезної шкоди здоров’ю. Тому у місцевості заборонено підпалювати багаття поряд з Хурою.

А ви хотіли б побачити коли-небудь ці рослини в їхньому природному середовищі?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Sofia
Content Protection by DMCA.com
Loading...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector