Дружина написала відмову від новонароджених двійнят. Сказала, що їй і старші то не потрібні, а тут ще двоє. І пішла

Коли у Люди почалися пологи, Василь був у черговому рейсі. Через пару днів, не заїжджаючи додому, він відразу ж поїхав до пологового будинку, але там йому повідомили, що його дружина написала відмову від новонароджених хлопчиків-двійнят. Сказала, що їй і старші то не потрібні, а тут ще двоє. І пішла. Василь, хоч і сумнівався, чи його це діти, але розлютився не на жарт

– Людмила всі межі переступила!

Примчавшись додому, дружину він уже не застав, вона зібрала речі, залишила старших трирічних двійнят, Антона і Андрія, у старенької бабусі Василя і поїхала. Вася не знав, що й робити: у нього з рідні одна бабуся Віра залишилася, і та старенька. Але і дітей в дитбудинок відправити соромно було. Тоді прислухався він до поради товариша сусідку найняти – за дітьми доглядати.

Працював Вася далекобійником, на своїй вантажівці, заробляв добре, так що на няньку грошей вистачало.

Ось і постукав вранці Василь в сусідський будинок. Марина, дев’ятнадцятирічна скромна дівчина, довго не наважувалася взятися за таку серйозну справу, хоч і працювала в дитячому садку нянею. Але все ж умовив її Вася. Марина звільнилася з роботи. Вони удвох забрали дітей з пологового будинку і вона оселилася в будинку сусіда, бо за дітьми потрібно було постійно наглядати. З Васі тато був нікудишній, підгузник замінити не міг, та особливо і не рвався. Виправдовувався тим, що він роботяга, а не вихователь.

Важко було Марині, двоє немовлят, Денис і Діма, та двоє трирічних малюків вимагали постійної уваги. Добре хоч молодші спокійні народилися, поїдять суміші, та й сопуть в ліжечку, в пелюшки замотані. Марина встигала ще й книжки спеціальні читати, вчилася масаж робити, всякі вправи для нормального розвитку хлопчаків. Наталя, місцева медсестра, заходила, підказувала їй, як годувати і доглядати за ними. Перший час дуже важко було Марині, навіть відмовитися хотіла, боялася, що не впорається, що-небудь не так зробить, але з часом звикла до малюків, навіть полюбила їх як своїх рідних. Василь між рейсами довго вдома не затримувався, але цей час вони були всі разом: він, вона і четверо хлопчаків, двоє галасливих, веселих бешкетників і двоє щокатих карапузиків.

Їм було дуже затишно всім разом, було про що поговорити, вони разом планували покупку одягу для хлопців, юрбою валялися на дивані, регочучи і підкидаючи по черзі малюків, і одного разу якось так вийшло, що прокинулися вранці Василь і Марина в одному ліжку. А через тиждень подали заяву в РАГС. До цього часу Вася вже і розлучення оформив, і Люду батьківських прав позбавив. Нікого не слухала Марина, ні батьків, ні подружок, що не пара він їй, що користується нею, а не любить. Що і з Людою зразкової сім’ї у них не було, а з Мариною невідомо як себе поведе. Любила вона хлопчаків дуже сильно, та й Вася їй подобався, вірила, що потрібна йому, значить цінувати і любити буде, і не втече вже, від своїх чотирьох дітей.

Весілля зробили скромне, у вузькому колі, без весільного плаття і фати. Василь сказав, що все це ні до чого, а Марина посоромилася наполягати. Не це ж головне. Головне, щоб жили добре.

А добре жити-то і не вийшло. Василь дійсно виявився далеко не найкращим чоловіком. Вдома по господарству і з дітьми допомагати практично перестав, мовляв, в рейсах втомлююся, дайте хоч удома відпочити, любив випити. Їздити почав все частіше, вдома часу проводити все менше, та й грошей особливо не давав, на памперси і фрукти випрошувати доводилося. Якщо Марина починала щось висловлювати, він різко обривав: «Не подобається, йди!». Але вона не могла кинути дітей, вона без них вже і життя не уявляла.

Так минуло два роки. І ось одного разу Василь, повернувшись з чергового рейсу, щільно поївши, присів на диван і покликав Марину.

– Не буду ходити навколо, скажу прямо. У мене є жінка, в іншому селищі. Бачимося ми часто, навіть частіше ніж з тобою, і у нас скоро буде дитина. Я збираюся з нею одружитися. Ну а з тобою розлучитися. Вже вибач.

Марина застигла, почувши ці жорстокі, холодні слова. Вона не могла повірити, що Вася їх дійсно сказав. А як же вона, а діти?

– Я не віддам тобі дітей! – прошепотіла вона.

– Та й, будь ласка, у мене своя буде.

– Своя?! А це чиї? – мало не задихнулася від обурення Марина.

– От тільки не треба зараз мораль читати, вихователька знайшлася. Сама ж не віддаєш. Мені від тебе тільки розлучення потрібне.

– Добре, але тільки якщо ти даси мені згоду на усиновлення хлопчиків. І ніколи не скажеш їм, що я не рідна їхня мама.

– Але і ти пообіцяй, – відповів Вася, – що нічого поганого про мене синам не будеш говорити. Батька поважати треба.

Розлучилися вони швидко і тихо. Хлопчикам Марина сказала, що тато поїхав на роботу в далеку країну, будувати високі будинки для бідних людей і повернеться не скоро. Будинок, в якому вони жили, продали і купили інший в сусідньому районі. Вася не заперечував. А Марина не хотіла, щоб хтось проговорився про те, що хлопчики їй не рідні.

Ще після школи Марина встигла закінчити курси перукарів і почала стригти на новому місці спочатку сусідів, а за їхньою рекомендацією їхніх знайомих. Потім клієнтів стало все більше і більше. Руки у неї були золоті, а душа добра. Ось і потягнулися до неї люди. Заробляла вона досить, на все необхідне для життя їм вистачало. Від Василя Марина нічого не чекала і не вимагала.

– Мама, а тато скоро з далекої країни приїде? Він першого вересня з нами в школу піде? – Андрій з Антоном складали портфелі і ділили порівну олівці і ручки.

Вони не могли дочекатися, коли підуть в школу. Дуже вже не терпілося їм показати вчительці, як добре вони вміють читати і малювати. Марина прибрала портфелі вище, щоб Діма з Дениском їх не спустошили, і похитала головою:

– Ні, хороші мої, тато не зможе приїхати. Йому ще багато будиночків побудувати треба.

Василь не з’являвся, не дзвонив і Марина нічого про нього не знала. І не хотіла знати. Головне – діти поруч! Вона дуже любила своїх хлопчиків. Вони разом навчалися читати, співали, грали в футбол і обливалися вранці холодною водою. Вечорами вони сідали пити чай і всі разом придумували казки. Вони виходили смішні і добрі. Коли хлопчаки засинали, Марина записувала казки в товстий зошит. Вона уявляла, як дорослі сини одного разу прочитають їх своїм дітям, як вони будуть сміятися і згадувати ці щасливі вечори.

«Іван-царевич і Сірий вовк, борошна набрали і спекли торт – Іван-царевич сів на коня і повіз торт принцесі. А принцеса відкусила шматочок і перетворилася в маленьку собачку – І почала виступати в цирку – А потім її фокусник знову перетворив на принцесу!»

Пройшли роки. Виросли сини. Старші одружилися, подарували Марині по онуку. Молодші вчилися в інституті. Кожен вихідний вся сім’я збиралася разом. Готували щось смачне, іноді за чаєм читали «Книгу Казок Мами». І кожен раз реготали, як маленькі.

Той фатальний вихідний був ще й Днем народження молодших, Діми та Дениса. День видався дуже теплий, хлопці включили у дворі музику і винесли з дому великий стіл. Невістки чаклували на кухні, чоловіки смажили шашлики, Катя з Юлею – дівчата Діми і Дениса накривали на стіл. Марина стояла, притулившись до одвірка, посміхалася і думала про те, яка ж вона щаслива.

Вона так замислилася, дивлячись на своїх дітей, що не відразу помітила літнього чоловіка, який зайшов в їх хвіртку. У пом’ятій сорочці, яку явно давно не прали, в обвислих спортивних штанях і старих кросівках на босу ногу, він пройшов по двору, по-хазяйськи оглянув його і голосно заявив:

– І чого батька ніхто не зустрічає?

Всі завмерли, а Марина охнула, насилу впізнавши Василя. Той, похитуючись, поліз обніматися до Діми, потім до Дениса, але хлопці відсахнулися від незнайомого чоловіка, від якого пахло старим перегаром.

– Маринка, скажи дітям, хто я такий! Батька поважати треба! Ти домовленість пам’ятаєш?

Марина з жахом дивилася на Василя і не знала, як пояснити синам, що їх батько, герой, який будував місто для бідних в далекій країні, всього лише старий п’яниця, що колись кинув їх напризволяще.

Всі мовчали, нічого не розуміючи дивилися то на Василя, то на маму. Нарешті, не витримав Андрій:

– Батька, значить, поважати треба? А де ж ти так довго пропадав, тато? Чи ти думаєш, ми нічого досі не зрозуміли? Це маму нашу поважати потрібно, вона одна нас виростила, в люди вивела, життя навчила.

– Маму вашу? Так вона вам не мати зовсім, а просто нянька!

У Марини потемніло в очах, вона повернулася і пішла в будинок. Зайшла в спальню, де мирно сопіли внуки, сіла на ліжко і закрила обличчя руками. Ось і скінчилося її щастя. Вона заплакала.

Двері в кімнату тихо відчинилися, Марина підняла мокре від сліз обличчя і побачила своїх синів, вже не хлопчиків, а чотирьох сильних, красивих чоловіків. Вони стояли, обнявшись, і, посміхаючись, дивилися на неї. В руках Андрія була їх «Книга Казок». Він подав її Марині і вона побачила на останній сторінці запис, зроблений великими літерами:

«І жили вони довго і щасливо, бо з ними була їхня мама, найулюбленіша і найкраща на світі!».

Кажуть, що мати не так, яка народила, а та, що виховала. Ви згодні з цим?

Ira
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector