Дитині жарко, а дорослому холодно: чому так відбувається?

Коли температура помалу починає опускатись нижче 15 градусів за Цельсієм, ми починаємо кутатись у теплі пальта та шарфи.

Настає момент, коли нам постійно холодно.

А якщо згадаємо своє дитинство, то скажемо, що навіть у мороз могли провести цілий день на вулиці і нам ані краплі не було холодно.

Що з нами стало? Здається, ми стали чутливішими до холоду, але чому? На це відповіли американські вчені з Єльського і Каліфорнійського університетів.

Як виявилося, за терморегуляцію в організмі людини та інших ссавців відповідають спеціальні імунні клітини в жирових тканинах — ILC2, кількість яких з віком зменшується. Дефіцит цих клітин в результаті проявляється в обмеженій здатності спалювати жир і зігрівати тим самим тіло, говориться в журналі Cell Metabolism.

Фахівці вирішили повернути дорослому організму здатність до активної терморегуляції, але введення старіючим мишам речовини, що збільшує вироблення ILC2, не допомогло і навіть навпаки — збільшило число недіючих клітин. Однак, коли вони трансплантували своїм піддослідним імунні клітини молодих особин, ті знову змогли нормально переносити негативні температури.

Чи можна повернути всім дорослим здатність до терморегуляції? Сьогодні відповідь швидше негативна, ніж позитивна. Так, тому що вчені знають, як це зробити, але ні, позаяк це дуже складний і дорогий процес, а ще — на терпимості людини до холоду позначається не тільки вік, але і стать, статура, харчові звички.

Так, жінки завжди замерзають швидше чоловіків, а худі — швидше повних через різну м’язову масу. У першому випадку свою роль також грає товщина шкіри, оскільки в ній зберігається тепло.

Частіше за інших замерзають любителі алкоголю, тому що спиртне розширює кровоносні судини, сприяючи циркуляції крові, а це на морозі допомагає лише на короткий проміжок часу. Розширені судини віддають тепло, яке швидко виділяється через шкіру.

Рідше мерзнуть люди, які віддають перевагу чаю (особливо імбирний). Цей напій забезпечує хороший приплив крові до внутрішніх органів.

Зауважимо, що під час морозів кровоносні судини шкіри людини звужуються, щоб кровотік перерозподілявся на життєво важливі органи, а м’язи починають тремтіти, генеруючи тепло. Так що той факт, що взимку ми частіше тремтимо і у нас замерзають кінцівки, — абсолютно нормальна справа.

Як допомогти організму в боротьбі з незвичними температурами? Все просто: пийте від восьми склянок води в день, зменшіть кількість кавових напоїв в своєму денному раціоні, віддаючи перевагу чаю, але не перегрівайтеся перед виходом на вулицю, їжте легку їжу, приймайте вітамін C, не паліть на морозі, більше рухайтеся, носіть кілька шарів вільного одягу, не надягайте металеві прикраси, ховайтеся від вітру.

Тоді вам буде комфортніше переносити низькі температури.

А вам холодно взимку?

Viktoria
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector