Емоційний стан – це одна з важливих складових ментального здоров’я людини. Його дисбаланс може стати загрозою для психічної стабільності і фізичного самопочуття. Злість, образи, злоба негативно впливають на наше життя.
Якщо людина не вміє контролювати свої емоції, то вони можуть завести її в стан афекту. Йому притаманні необдумані рішення та нерозважливі вчинки. Такі емоційні каруселі можуть спровокувати розвиток шизофренії. Також вони ускладнюють взаємовідносини з оточуючими.
Психологи розходяться у поглядах щодо методів боротьби з надмірною емоційністю. Хтось радить тримати почуття під жорстким контролем, а хтось не рекомендує придушувати внутрішні переживання. Є і третій спосіб, який називається “емоційна гігієна”. Його суть полягає в тому, щоб слідкувати за власною поведінкою, оточенням і життям загалом. Щоб метод спрацював потрібно на регулярній основі дотримуватися певних правил.
1. Невиконані справи та невиплачені борги завжди лежать на наших плечах важким тягарем і стають причиною появи негативних емоцій. Закрийте усі невирішені справи, щоб направити свою сили й енергію в позитивне русло.
2. Створіть навколо себе затишну атмосферу. Вам повинно бути комфортно відпочивати чи працювати. Якщо у вас брак натхнення, то організуйте перестановку.
3. Подбайте про те, щоб у вас завжди був час та сили на власні захоплення.
4. Не беріться за роботу, яка не приносить вам задоволення. Сформуйте список речей, які пригнічують вас і викиньте їх зі свого життя.
5. Не спілкуйтеся з людьми, які вам неприємні. Відфільтруйте своє оточення та встановіть особисті кордони.
6. Спорт – це важлива складова для хорошого фізичного й морального самопочуття. Займайтеся активними видами діяльності, які позитивно вплинуть на ваш зовнішній вигляд і захистять від стресу.
7. Проаналізуйте своє життя і розставте пріоритети. Обдумайте, чого ви хочете досягти, куди плануєте рухатися і що для цього потрібно. Відмовтеся від речей, які стоять у вас на шляху і заважають.
8. Застосуйте силу волі та тренування для припливу позитивних емоцій.
9. Визначте цілі, які ви крок за кроком зможете реалізувати. Кінцева точка стане для вас стимулом не здаватися і рухатися вперед.
10. Для саморозвитку, самопізнання і розширення кругозору не переставайте спілкуватися з різними людьми, черпати нову інформацію і досліджувати навколишній світ.
А ви вмієте контролювати свій емоційний стан?