Активи Джеффа Безоса, засновника Amazon, оцінюють в 150 мільярдів доларів. Його компанія зараз є однією з найбільш успішних та перспективних у світі.
Чи варто дискутувати на тему того, що у цього чоловіка непересічний розум? Та однієї голови для цього замало, адже керувати усім повинна ціла команда. Безосу вдалося набрати освічених фахівців, які змогли втілити в реальність усі його шалені ідеї.
Проте як визначити, чи напроти тебе розумна людина?
Ми вішаємо такий ярлик на тих, хто вміє відповідати на запитання і висловлювати правильні думки щодо життєвих позицій та подій, які відбуваються у світі.
Проте Безос переконаний, що справжніми перлами є не ті, хто ніколи не помиляється, а ті, хто може визнати свою неправоту і змінити думку.
Фрід, один зі співробітників Amazone, каже: “Безос зауважив, що найрозумніші люди постійно переглядають своє розуміння проблеми, яка, як вони вважали, вже була вирішена ними. Вони відкриті для нових точок зору, нової інформації, нових ідей, протиріч і викликів їх власним образом мислення. Ця постійна готовність до прийняття нової інформації йде рука об руку з готовністю визнати, що ваш колишній спосіб мислення був помилковим. Іншими словами, щоб бути суперрозумною людиною потрібно володіти гнучкістю розуму”.
Джефф Безос підтримує людей, які готові по-іншому поглянути на проблему і запропонувати нові ідеї, які повністю відрізняються від попередніх.
У психології такий процес має своє визначення – “інтелектуальне смирення”.
Вчені провели ряд досліджень, які довели, що людям, які вміють визнавати власні помилки, властиво приймати більш успішні рішення.
Вони розглядають невдачі через призму жаги до цікавості та отримання нових знань.
Для того, щоб переконати вас остаточно, потрібно згадати про досвід футуристів. Боб Саттон, професор Стенфордського університету, стверджує, що у людей з високим інтелектом переконливі, але нестійкі думки.
На думку футуристів, це важлива ознака, яка дозволяє не зациклюватися на власних переконаннях, а бачити повну картину разом з тими фактами, які можуть суперечити вашим судженням.
Саме тому ви можете просто запитати в людини, коли вона останній раз помилялася, щоб визначити, який у неї рівень інтелекту. Ті, хто не зможе відповісти на це питання є не такими розумними, як здаються.
А ви вмієте визнавати свої помилки?