Усі люблячі батьки мріють про те, щоб їхні діти виросли і стали успішними людьми.
Однак за якою методикою проводити виховання, щоб добитися бажаного результату? Таїсія Кудашкіна, одна зі звичайних матусь, пропонує свій підхід, який займає декілька хвилин вільного часу, а натомість залишає помітний ефект. Після цього діти стають дисциплінованими, впевненими в собі та налаштованими на позитив.
Як зробити свою дитину щасливою?
Жінка завела спеціальний щоденник, куди кожного дня записує п’ять досягнень своїх дітей. Звичайно, що спочатку це викликала деякі труднощі, але згодом метод почав діяти. Фіксація успіхів дитини має свої позитивні сторони.
“На початку було складно згадати 5 речей. Доводилося змушувати дітей добре подумати. Однак це навчило їх дисципліни. Вони навчилися аналізувати прожитий день. Окрім цього матір дізнається більше про життя своєї дитини, а та своєю чергою стає сміливішою та впевненішою в собі. Також безумовним плюсом є те, що ці нотатки згодом можна перечитувати”.
Як народився “Щоденник успіху”?
Цей щоденник багато психологів практикують протягом кількох десятиліть. Наприклад, відомий фінансовий консультант, письменник і бізнесмен Бодо Шефер також запропонував методику із “Щоденником успіху”. Щоправда, вона мала на меті допомогти дорослим людям досягти професійного та матеріального росту.
Заповнювати щоденник потрібно кожного дня. Для цього в окремому зошиті записуйте як мінімум 5 досягнень, які ви реалізували сьогодні. Не плутайте їх з мріями та побажаннями. Ще одна рекомендація – заповнювати щоденник ввечері, щоб засинати з приємними спогадами і гордістю за себе.
Можливо, зараз ви не знаєте, що ж важливого ви робите протягом дня. Однак до цього списку можна віднести такі банальні речі, як приготування обіду чи прибирання. Згодом у вас з’явиться стимул змінити досягнення. Тоді ви почнете, наприклад, вивчати іноземну мову або відвідувати навчальні курси.
Автор методики стверджує, що завдяки здобутим знанням вже через 90 днів ви збільшите свій заробіток на 20%.
Як це працює?
Цей метод ефективний, бо змушує нашу свідомість фокусуватися на позитивних моментах. Адже погодьтеся, що зазвичай ми набагато краще пам’ятаємо невдачі та негатив, ніж успіхи і досягнення. Записуючи усе хороше, дитина відтворює це у свої пам’яті і візуалізує. А батьки мають змогу дізнатися, що цікавить їхнього малюка і як пройшов його день.
Плюси методу «п’яти досягнень»:
1. Підвищується самооцінка. Адже кожного дня дитина фокусується на своїх досягненнях, тому просто не може вважати себе невдахою.
2. З’явиться мотивація. Це своєрідна гра, в якій хочеться накопичувати все більшу кількість досягнень.
3. Гарний настрій. Концентрація на позитиві змушує нас не думати про погане.
4. Впевненість в собі. Навіть найменша дія приносить користь і має цінність.
5. Оптимістичний погляд на будь-яку ситуацію. У медалі є дві сторони. Якщо з одного боку, нам не пощастило, то з іншого – дало свої позитивні результати.
6. Спільна справа з дитиною. Це зближує батьків та дітей, зміцнює їхні стосунки і допомагає більше дізнатися про внутрішній світ малюка.
7. Економія часу. Не завжди є можливість займатися з дитиною. Натомість цей метод не вимагає багато часу і зусиль, але ефект від цього не страждає.
Однак є один нюанс, а саме те, що вести щоденник можна дітям з 4-5 років. Саме у цьому віці вони здатні розуміти, аналізувати та оцінювати свої вчинки. Звичайно, сам процес записування лягає на плачі батьків.
Вони також можуть для себе слідкувати за досягненнями своєї дитини:
1. Вчасно прокинувся.
2. Самостійно зібрався в садочок.
3. Чемно поїв.
4. Прибрав свої іграшки.
5. Заснув без сліз.
Як бачите, це не складно. Якщо ви хочете, щоб ваш малюк був щасливим, тоді не зволікайте із веденням “щоденника успіху”.
Чи готові ви спробувати цей метод?