Господар, якого він любив найбільше, з яким він проводив всі вечори і вихідні дні, з яким ділили хліб-сіль, раптом, зник. Ні, не зник. Його кудись відвезли

Він уже кілька днів лежав біля дверей, що ведуть у підвал будинку. Всі проходили повз, не звертаючи на нього уваги. Ознак життя він не подавав. Ні голосом, ні найменшими рухами. Він повільно помирав. Від туги і непотрібності. Але його домашні ще возилися з ним, дбаючи і, приносячи якусь їжу, допомагаючи йому хоч щось з’їсти. Вони забезпечували його теплими речами, гладили по голівці. З очей його, які перестали виділяти веселий блиск, повільно текли гарячі сльози, які зовсім не висихали.

Він байдуже дивився на навколишній світ. Але втомлений і хворий мозок ще видавав сюжети з небагатьох прожитих років. Особливо до ночі згадувалося йому те життя, чітке і яскраве. Він всю ніч дивився на зірки, які, як здавалося йому, літали як метелики і манили його пограти з ними. Він піднімав неслухняну голову, відкривав рот, намагаючись видати звуки радості, захоплення, але голосу не було. Голова знову падала на ковдру, і він мирився зі своїм станом.

Господар, якого він любив найбільше, з яким він проводив всі вечори і вихідні дні, з яким ділили хліб-сіль, раптом, зник. Ні, не зник. Його кудись відвезли. Ще тиждень тому він бачив свого господаря будинку. Той лежав у великій кімнаті в великому, красиво прикрашеному ящику і весь час спав. Люди натовпами приходили і йшли, домашні плакали і метушилися. Він теж крутився під ногами, заглядав у ящик, цілував руки і обличчя господареві, намагаючись розворушити його, розбудити. Чому господаря відвезли? Куди? Навіщо? Як він міг пропустити цей момент розлуки? Так, всі ці гуляння зі своїми дружками? Ах, як він був безтурботний … «Ось де господар тепер один, без мене? А мені як без нього жити? І навіщо?” – так думав він і звинувачував себе. Часом він забувався, наче провалювався в яму, втрачаючи свідомість.

Його розбудив шум легкової машини, яка під’їхала до під’їзду. Він зіщулився, спробував заритися в ковдру, але нічого не вийшло. Ковдра сповзла і оголилося його кволе, тремтяче тіло. Хтось знову схилився над ним, поправив ковдру, погладив його по голові, намагаючись пригостити ковбаскою. Вона смачно пахла, але вже не викликала апетиту, та й рот не відкривався. Цей хтось, махнувши на нього рукою, байдуже промовив: «Не жилець. Треба його взяти з собою і по дорозі поховати ». «Що значить «Поховати»? Мене заховають? Або віддадуть іншому господареві»? – промайнули тривожні думки в його мозку. «Мені вже все одно … такого господаря я вже не отримаю … як хочеться до нього … побачити ще разок … більше не втечу від нього …»

Всі домашні і гості вийшли з під’їзду з сумками. Сіли в машину, яка, майже рушивши, раптом зупинилася. Двоє чоловіків підійшли до нерухомого тіла, завернули його і поклали в багажник машини. «Поїхали». «Ну, ось … і мене кудись повезли … а, все одно, аби швидше …» – промайнула остання, майже світла думка. Їхали Довгом. По дорозі жахливо трясло його холодне тіло.

Йому здалося, що вони з господарем їдуть по тій розбитій, лісовій дорозі на риболовлю, на своєму «Дніпрі», всюди прохідному старенькому мотоциклі. Кожен раз, тільки побачивши, як господар надівав великі гумові чоботи, він бігом нісся до мотоцикла, залазив в коляску і терпляче чекав господаря. А господар завжди жартував: «А каску чому не надів»? Каску він надягати не вмів. Її, жартуючи, одягав йому сам господар, з метою «безпеки пасажира».

На звичному місці господар ставив намет і розводив багаття. Потім господар ходив по березі з довгим вудилищем, кудись його закидав, але воно завжди залишалося в його руках, чіпляло щось тремтливе і піднімало з річки. Це «щось потім господар варив в казанку і пригощав його. Смачно було, тільки багато колючих кісток. А як здорово було їм на сінокосі!? Яке роздолля! .. Гуляй по величезному полю, поки господар, наспівуючи якусь пісню, махає кривою карлючкою по траві; ганяй ворон, та дурних мишенят … Ех … Уже кілька разів вони пропустили свої прогулянки.

Але, раптом, видно від нескінченної тряски або теплих спогадів, йому стало жарко, він підняв голову і застогнав.

Нарешті, машина зупинилася. Всі вийшли і попрямували до свіжого горбка, у якого стояв столик і дві лавки, зроблені зі свіжих дощок, які пахли смолою. Жінки, скорботно голосячи, ставили в вазу квіти. Чоловік, який говорив про поховання, підійшов до машини, відкрив багажник, щоб дістати труп і лопату. Але, піднявши кришку, він побачив «ожилий труп», який розчулено дивився на нього. Чоловік підняв його і поклав на землю. «Нехай полежить. Або все одно помре або … оживе ».

Всі переглянулись і сіли за стіл. Вони довго і радісно згадували того, хто був заритий на пагорбі. Раптово ковдра заворушилася, з’явилася голова. Потім, зібравшись з останніми силами, «трупик» піднявся і, хитаючись з боку в бік, пошкандибав до групи людей, що стежили за тим, що називається «дивом». Всі завмерли, дивлячись на таку картину. «Трупик» підійшов до горбка, заповз на його гребінь і почав рити ямку. Він рив з такою силою, що земля розліталася в усі боки. Нарешті, вирив потрібного розміру ямку, він тихо ліг в неї і, згорнувшись калачиком, завмер. Група стояла з відкритими ротами. Один, прийшовши в себе, сказав: «Він відчув запах … господаря … і вирішив померти … у нього на грудях. Нехай лежить, поки ми сидимо. Потім … Поховайте в іншому місці».

Вечоріло. Треба було вже їхати додому, та щось робити з цим екземпляром, що то вмирає, то оживає. Почувся шум мотоцикла. Це приїхав молодший син господаря. «Дніпро», хазяйський «Дніпро», до мозку кісток знайомий звук, який я відрізнив би від тисячі таких звуків! .. На ньому що, мій господар приїхав? Як же так? А тут хто лежить?» – промайнуло у нього в голівці. Він різко схопився, похитав головою, подивився в бік звуку і, зістрибнувши з горбка ще слабкими, але впевненими стрибками проскочив повз людей, що сиділи за столом.

Підбігши до мотоцикла, він на секунду зупинився, подивився на юнака, покрутився, а потім раптом, лизнув гарячим язиком йому руку, впізнавши в ньому нового господаря, досить жваво вліз в коляску і сів на звичне місце. – “А каску чому не одягаєш”? – жартував юнак. Ховати цього вірного члена сім’ї не довелося. Всі просто остовпіли від такого повороту подій. А він почав ритися в сумці, з якою доносився запаморочливий запах ковбаси. «Малюк! Хороший мій. Друг ти наш вірний … Ожив, ось ти і попрощався з господарем … будемо відвідувати його разом», – зі сльозами радості промовила вдова господаря. Всі задоволені вирушили додому.

Ця історія вкотре доводить, що собаки – найвірніші друзі. Ви згодні?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ira
Content Protection by DMCA.com
Loading...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector