Говоріть «спасибі» частіше: вчені пояснюють, чому це важливо

Щастя – це невіддільна складова благополучного життя кожної людини.

Адже завдяки цьому почуттю ми налаштовуємося на позитивне мислення, стаємо енергійнішими і випромінюємо на оточуючих своє тепло. І це не пусті балачки, а справжні закономірності, які доведені науковим шляхом.

Чому люди рідко кажуть “спасибі”? Проблема в тому, що у головах більшості панує звичка мислити негативно.

Якщо порівняти, як довго ми пам’ятаємо хороші події і погані, то у цьому твердженні не виникне жодних сумнівів. Однак дослідники, які провели ряд експериментів, описаних в науковому журналі «Psychological Science», говорять ще й про інші проблеми.

Виявляється, що люди не усвідомлюють, як впливає таке просто слово “спасибі”. Вони недооцінюють його позитивну дію і переоцінюють ступінь незручності. Якби усі знали правду, то б механічно дякували набагато частіше.

Професори університету Чикаго Ніколаса Еплі і Аміта Кумара попросили учасників свого дослідження написати лист подяки і передбачити, наскільки він стане незручним для одержувача.

Не будемо тягнути інтригу і скажемо одразу, що їхні припущення були помилковими.

Люди, які отримали такі листи були набагато щасливіші від прочитаного, ніж передбачалося. А ступінь незручності виявився не таким високим, як гадали адресати.

Звідси виплило логічне заключення: про слова і тон письма переживають лише автори, а одержувачі не звертають уваги на такі деталі. Сам факт отримання подяки у такому вигляді викликає в них захват.

Саме тому перестаньте шукати собі виправдання.

Наші страхи перед словом “дякую” є безпідставними. Навіть наука стверджує, що регулярна подяка приносить оточуючим радість та задоволення, а не дискомфорт. 

Для того, щоб краще засвоїти прочитане спробуйте на практиці частіше говорити “спасибі” просто зараз!

А що ви відчуваєте, коли чуєте у свою сторону слова вдячності?

Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector