Горох це однорічна трав’яна рослина, яка може рости лише за теплої температури. Саме тому, горох рекомендується висаджувати у період з квітня до середини травня, коли температура повітря не буде опускатися нижче 7 градусів, навіть вночі.
Підготовка насіння
Перш ніж сіяти насіння, його необхідно ретельно перебрати. Якщо ви помічаєте насіння з цвіллю, або чорними плямами, його краще викинути. Для посіву можна використовувати або сухе, або навіть замочене насіння. Бажано, замочити його у стимуляторі росту на 1-2 години, аби урожай був ще кращим. Також, необхідно обробити насіння у розчині борної кислоти, аби попередити грибкові інфекції та запобігти пошкодження кореню личинками довгоносиків.
На 5 л теплої води вам знадобиться 1 г борної кислоти. Замочуємо насіння на 5 хвилин, а потім перекладаємо його на рушник та залишаємо на 2 години, аби воно добре просохло.
Потім, просто розкладаємо насіння у грядки, поливаємо та присипаємо землею.
Ґрунт і підготовка грядок
Горох дуже любить чорнозем, дерново-підзолисті ґрунти і супіски з нейтральним середовищем на сонячній ділянці. Також, намагайтеся підібрати місце, де б ґрунтові води протікали доволі низько, тому що коренева система може загнити.
Краще вирощувати горох на місці, де раніше росла картопля, буряк, кабачки, кукурудза та баклажани. Не варто садити горох там, де в минулому сезоні вже росли бобові, капуста, помідори та цибуля.
Якщо земля на ділянці не дуже родюча, навесні можна внести органічні добрива. Також, за 2 тижні до посіву необхідно внести по 30 г калію та 20 г суперфосфату на метр квадратний. Також, не забудьте очистити землю від бур’яну, сміття та каміння.
Посадка і догляд
Низькорослі та середньорослі сорти гороху необхідно висаджувати з інтервалом у 6 см між горошинами та 12 см між рядами. Глибина лунки має бути приблизно 3-5 см, аби птиці не могли дістати насіння. Якщо ж для висадки ви обрали високорослий сорт (вище 80 см), краще садити його за схемою 10 см на 30 см в 2 ряди, міжряддя 40-50 см.
Перед посадкою, впевніться у тому, що температура землі є не нижчою 10 градусів за Цельсієм. Потім, створює лунки та поливаємо їх теплою водою. Лише після цього можна викладати наше насилля з інтервалом, який відповідає вашому сорту гороху. Засипаємо все землею. Перші паростки можуть пробитися вже через 5-9 днів. Якщо це середньорослі та високорослі види, краще встановити для гороху опору, тому що в іншому випадку плодів не буде.
У більш засушливих місцях, слід використовувати мульчу, аби рослина отримувала достатню кількість вологи.
Якщо погода занадто засушлива, горох необхідно поливати 2-3 рази на тиждень. Не забувайте полоти бур’ян та рихлити землю, аби горох ріс швидше та без додаткової підгодівлі.
Які продукти вирощуєте у себе на городі ви?