На даний час садівникам, дачникам, городникам значно легше жити і працювати, адже є спеціальні магазини із добривами, хімікатами та іншими засобами, що допомагають дбати про красу та урожай.
Звичайно, є хороші засоби, проте на жаль є і не якісні, які можуть ще й нашкодити.
Виникає питання: як правильно вирощувати капусту, адже її часто споживають, вона може довго зберігатися – цінний продукт, тому урожай хочеться мати хороший.
Хочемо зазначити, що далеко не всі можуть виростити самостійно хорошу розсаду, а саме вона дуже впливає на якість кінцевого результату.
Для саджанців необхідно підтримувати оптимальну температуру, світловий режим та добре загартувати перед висадкою у ґрунт.
Агрономи рекомендують перед висадкою саджанців видалити усі сім’ядольні листочки і занурити рослину достатньо глибоко. Так, аби виднілися лише справжні листки капусточки.
Завдяки цьому рослина буде міцною та краще набиратися поживних речовин.
Також, перед висадкою у лунку обов’язково потрібно насипати 1 столову ложку золи. Якщо у вас кислий ґрунт, то ще потрібно посипати його содою, адже вона гарно розкислює ґрунти.
Після висадки минуло приблизно 14-16 днів – саме час для наступних дій.
Придбайте нашатирний спирт, адже він нам зараз буде конче необхідний, бо він слугує як азотисте добриво, а також як захист від паразитів та шкідників.
На 10 л води використайте 2 ст. л. нашатирного спирту. Поливайте капусту цим розчином, але вже після заходу сонця, аби рослинка не спеклася.
Якщо поливати цим розчином капусту хоча б 1 раз на тиждень, то ви забудетеся про слимаків, равликів та попелиці. Та не забувайте застосовувати гірчичний або зубний порошок, адже він теж гарно захищає рослину. Ним потрібно просто посипати капусту та ґрунт.
А ось комплексний дуже дієвий засіб для догляду за капустою:
Для приготування потрібно:
- 2 л золи;
- 50 г зубного порошку;
- 1 ст. л. гірчичного порошку;
- по 1 ст. л. червоного і чорного перцю
Використовуйте цю пропорцію на одну дві лунки.
А як ви вирощуєте капусту?