І тут бабуся запитала: «Морква, яйце чи кава … Що ти вибираєш?»

Мудрий урок!

Одного разу внучка прийшла до бабусі, щоб розповісти про своє життя. Про те, що їй дуже важко, і вона готова опустити руки. Дівчина втомилася від того, що їй постійно доводиться пробиватися, і як тільки вона справляється з однією проблемою, на неї тут же насувається нова.

Бабуся подумала і відвела її в кухню. Потім наповнила водою три каструльки. В першу поклала свіжу і міцну моркву, в другу – курячі яйця, і, нарешті, в третю – насипала мелену каву. А після, не сказавши ні слова, поставила їх на вогонь.

Через деякий час бабуся налила в чашку кави, виловила з води моркву і яйця, поклала їх на тарілки. А після, повернувшись до внучки, запитала: «Скажи мені, що ти бачиш»?

«Моркву, яйця і каву», – відповіла та.

Вона покликала дівчину ближче і попросила помацати моркву. Внучка зробила це і помітила, що морква стала м’якою. Після бабуся попросила розбити шкаралупу яйця. Дівчина розбила шкаралупу і побачила, що то зварилося круто.

І, нарешті, бабуся попросила зробити ковток кави. Внучка спробувала гарячу чорну каву, вдихнула аромат, що бадьорить і запитала: «Бабуся, а що ти цим хотіла сказати?»

І бабуся пояснила, що кожен з цих продуктів зіткнувся з однією і тією ж складною ситуацією – киплячою водою – але всі відреагували на неї зовсім по-різному.

Морква була сильною і твердою, але варто було їй потрапити в гарячу воду, і вона розм’якшилася, ставши слабкою. Яйце було крихким і могло розбитися від найменшого незручного руху. Але потрапивши в окріп, рідина всередині затверділа, і тепер розбити яйце вже не так легко.

А ось про мелену каву зовсім окрема історія. Побувавши в киплячій воді, вона не тільки змінилася сама, але і змінила воду, в якій опинилася.

«На кого з них схожа ти? – запитала бабуся внучку. – Коли у твої двері стукають проблеми, як ти на них реагуєш? Як морквина, яйце чи кава?»

Вам теж варто задати собі це питання: Хто ви?

Чи схожі ви на морквину, яка здається сильною і міцною, але варто їй зіткнутися з труднощами, і вона миттєво розм’якшується, втрачаючи всю свою силу?

Або ви, швидше, схожі на яйце, яке приходить в цей світ з м’яким і ніжним серцем, але, потрапивши в горнило життя, загартовується, робиться жорстоким? Можливо, після того, як вам довелося зіткнутися зі смертю близької людини, жорстким розривом або якимось іншим випробуванням, ви стали жорсткими? Можливо, ваша зовнішня оболонка виглядає так само, як і раніше, але тепер вона приховує гіркоту душі і запеклість серця?

А, може, ви схожі на каву? Ця непоказна на вигляд суміш не просто змінюється сама, а й змінює все навколо себе – ті самі обставини, які заподіяли біль. В окропі кава випускає чудовий аромат і надає воді характерний смак. Якщо ви схожі на каву, то коли життєві обставини виявляються найгіршими, ви сприймаєте їх не як перешкоду на своєму шляху, а як можливість стати кращими і змінити ситуацію навколо себе.

Будьте схожими на каву! Сприймайте будь-які неприємності як сходи, що дозволяють вам піднятися ще трохи вище до вершини.

А що б ви обрали? Ким вважаєте себе по житті?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ira
Content Protection by DMCA.com
Loading...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector