Імбир на дачі: посадка, вирощування, зберігання

Якщо ви, так само як і я, обожнюєте імбир і постійно додаєте його як основ ну спецію до всього, що готуєте, то раджу вам прочитати цю статтю, адже з цього моменту ви перестаните витрачати гроші на імбир, бо навчитеся вирощувати його самостійно.

Спочатку для вас може здатися, що вирощувати імбир самостійно – не можливо, проте я вже два роки користуюся цим методом і навчила так робити своїх рідних та друзів у яких, до речі, урожай імбиру не гірший, ніж в мене.

Ще й перевагою є те, що імбир досить довго зберігається і мені його вистачає на всю зиму і весну.

Садимо імбир

А ви знали, що імбир можна вирощувати на своєму підвіконні? Тим паче, що він гарно цвіте, як справжня кімнатна рослина.

Та варто знати як правильно вирощувати імбир для того, аби отримати не тільки красу, але й користь від кореня рослини.

Як вибрати корінець імбиру для того, аби вирощувати його самостійно

Для того, аби отримати бажаний результат варто підійти серйозно до вибору корінця, адже саме від нього залежить чи отримаєте ви домашню плантацію імбиру, чи ні.

Ось кілька порад як правильно підібрати “розсаду”.

У кореня імбиру має бути:

  • наявність бруньочок, як у картоплині;
  • шкірка має бути гладенькою та не пошкодженою;
  • свіжий та соковитий, не в’ялий;
  • не уражений слизом на місцях зрізу;
  • відсутній запах гнилості.

Тепер, запам’ятайте: перед тим, як висадити імбир у відкритий ґрунт просто необхідно замочити корінчик на 2-3 години у теплу воду із декількома кристаликами марганцівки, бо це буде захищати від шкідників та покращить ріст.

У якому ґрунті вирощувати імбир?

Імбир гарно росте на своїй Азійській батьківщині просто неба, в умовах дикої природи.

Найкомфортніше себе він почуває у ґрунтах де багато перегною з листя і на піщаному ґрунті. Тому, зверніть на це увагу і підготуйте для імбиру звиклу для нього основу для росту.

Ґрунт для імбиру має бути достатньо рихлий не вкриватися під час засушливої погоди кіркою, тому підготуйте суміш із річкового піску та дернової землі.

Місце має бути вдосталь сонячним, без надлишкових застоїв води, без протягів.

Я висаджую імбир у своїй клумбі, адже його листя нагадує чимось листя бамбуку і це виглядає досить оригінально, тому імбир є прекрасним доповненням моєї квітучої ділянки.

Як саджати імбир у відкритий ґрунт і на підвіконні

Для того аби після посадки імбиру зібрати урожай має пройти приблизно 8-9 місяців, тому рекомендуємо висаджувати корінчики під кінець січня.

Якщо ви хочете спробувати вирощувати імбир відразу у маленькому обсязі, тоді  я навіть не рекомендую виносити його на вулицю, адже йому буде комфортно в будівлі. Тим паче, що тоді ви можете це робити у будь-кий сезон.

А ось, якщо ви хочете пересадити імбир на вулицю, то робіть це в середині березня, коли земля вже прогріється, а морозів вже не прогнозуватимуть.

Найкомфортніша температура для імбира 25 градусів.

Як посадити імбир?

Корінь має бути не більший, як 10 см, а місця зрізів потрібно після замочування присипати подрібненим активованим вугіллям, адже так рослина не згниє у землі.

Підготуйте горщик, дренаж та змішаий грунт. Тепер, засипаємо дно горщика, на глибину 5-7 см занурюємо корінець, а наверх висипаємо шар змішаного грунту. Не потрібно втрамбовувати його, навпаки постійно ворушіть його, аби до корінця доходив кисень.

Горщик поставт у тепле та сонячне місце. Періш два дні підливайте імбир, а потім дивіться по стану грунту.

Догляд за імбирем

Добре пильнуйте, аби ґрунт не пересихав. Раз на тиждень рихлять землю, а коли з’являться перші ознаки проростання рослини – почніть менше підливати.

Якщо ви вже висадили імбир, почалося спекотне літо, то не нехтуйте потребую щовечора обільно обприскувати листочки рослинки.

Прикормлюйте імбир коров’яком, курячим послідом, настоєм кропиви. Використовуйте на початку літа ці засоби і не забувайте, що розчину на кожен корінь має бути по 0,5 л.

Коли рослина почне цвісти – використовуйте фосфатні добрива, але краще не додати, аніж дати забагато, тому знайте міру.

Контролюйте температуру повітря, адже навіть при +10 імбир перестає рости і може згинути. Тому, з першим настанням прохолоди краще пересадіть імбир у горщики та заберіть до приміщення.

Хвороби і шкідники імбиру

Імбир взагалі не піддається захворюванням, проте, він може засихати у листочках, або листя почне жовкнути.

Та покращити ситуацію допоможе кращий полив та становище ґрунту, тому спробуйте додати добрив.

А ось павутинний кліщ обожнює імбир, тому уважно прочитайте цю інформацію.

Павутинний кліщ вражає рослину, тому вона перестає розвиватися, адже втрачає всі свої соки. Також, не буває такого, що павутинний кліщ завівся тільки на одній рослині вдома, тому починайте боротися з ним комплексно і оброблюйте одразу всі вазони.

Застосуйте акарицид, хоча б 3-4 рази, але між кожним застосуванням робіть перерву – 5 днів.

Обробляйте рослину абсолютно повністю. На листочках, під листочками, навіть ґрунт. Можете порадитися із продавцем у спеціалізованих магазинах, які засоби є ще ефективними.

Зберігання імбиру

Збирати врожай можна в середині, або на початку осені.

Варто за 4-5 днів до збирання врожаю перестати поливати імбир. Викопувати потрібно, як картоплю, також, можна дістати з ґрунту за допомогою вил.

Відразу промийте гарно коріння від землі, але відразу просушіть, аби воно не почало гнити та гарно зберігалося.

Зберігайте в холодильнику, або в льосі. Найкраща температура для тривалого зберігання 3-5°С. Також, варто пильнувати, аби корінець не засох, тому поставте його в ящик з мокрим піском.

Також, можна засушити імбир, або заморозити. Так він точно буде довго зберігатися, а своїх лікувальних властивостей не втратить.

Так, імбир не є дуже вибагливою рослиною, проте деякі хитрощі у його вирощуванні знати просто необхідно.

Скільки користі ви отримаєте від цього корінця та скільки задоволення своєю працьою – словами не описати!

А ви знали, що імбир можна самостійно вирощувати? Можливо, вже самі перевірили? Діліться своїми результатами!

Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector