Альберт Ейнштейн якось сказав: «Інтуїтивний розум – це священний дар, а раціональний розум – вірний слуга. Ми створили суспільство, яке шанує слугу і забуло про дар».
Герд Гігеренцер, директор Інституту людського розвитку ім. Макса Планка, стверджує, що інтуїція, скоріше, допомагає не дізнаватися правильну відповідь, а інстинктивно відсікати ті речі, які для нас не мають значення і, отже, є «одноразовими».
У своїй книзі «Інтуїтивні рішення: інтелект підсвідомого» автор називає себе особистістю одночасно інтуїтивною та раціональною. Гігеренцер пише наступне:
«У своїй науковій роботі я часто покладаюся на інтуїцію. У мене не завжди виходить зрозуміти, з якої причини вважаю обране рішення вірним, але довіряю йому і йду вперед. Також я володію можливістю перевірити свої здогади і визначити їх значення. Це якщо говорити про наукову сторону.
Крім цього, прислухаюся до своєї інтуїції в особистому житті. Наприклад, коли познайомився зі своєю дружиною, я не проводив обчислень, підходить вона мені чи ні. Як і вона».
Інтуїцію не вважають формою інтелекту, але чи не здається вам, що той, хто володіє хорошою інтуїцією, також відрізняється високим інтелектом?
І мені хочеться відповісти на це питання «так», бо саме інтуїція змушує нас виявляти цікавість, коли ми ведемо полювання за знаннями.
В деякому відношенні інтуїцію можна розглядати як умовивід колективного розуму. Наприклад, зараз велика частина сайтів в інтернеті володіє інтуїтивним інтерфейсом, що дозволяє людям орієнтуватися в них легко і швидко. Цей підхід був вироблений як захист від хаосу, який панував в інтернеті протягом багатьох років. За цей час були сформовані загальні уявлення про те, яка інформація має значення, а яка є зайвою. Можна сказати, що я вірю в силу дисциплінованої інтуїції.
Робіть свою роботу, використовуйте мозок, логіку і ставитеся до ваших інтуїтивних здібностей з довірою і повагою.
Що ви можете сказати про свою інтуїцію? Чи володієте ви нею?