Інтуїція – вища форма інтелекту

Директор Інституту людського розвитку ім. Макса Планка Герд Гігеренцер переконаний, що принцип роботи інтуїції полягає в тому, що наша підсвідомість на інстинктивному рівні позбавляє нас тих речей, які не мають важливого значення. 

На цю тему він написав цілу книгу, яка називається: “Інтуїтивні рішення:інтелект підсвідомого”. У ній автор заявляє, що в його особистості присутній симбіоз інтуїтивного та раціонального. 

Ось уривок з праці Гігеренцера, який пояснює такий висновок: “У своїй науковій роботі я часто покладаюся на інтуїцію. У мене не завжди виходить зрозуміти, з якої причини вважаю обране рішення вірним, але довіряю йому і йду вперед. Також я володію можливістю перевірити свої здогади і визначити їх значення. Це якщо говорити про наукову сторону. 

Крім цього, прислухаюся до своєї інтуїції в особистому житті. Наприклад, коли познайомився зі своєю дружиною, я не проводив обчислень підходить вона мені чи ні. Як і вона”.

Зараз інтелект та інтуїцію ніяк не пов’язують між собою. Однак, чи правильно це? Можливо, саме людина з розвиненою інтуїцією може похвалитися високим рівнем розумової діяльності?

Я вважаю, що у цьому припущенні є істина. Адже інтуїція штовхає нас на прояви цікавості й допитливості, коли ми збагачуємо свої знання.

Взагалі інтуїцію можна прирівняти до спільного колективного розуму. Підтверджує це, наприклад, будь-який сайт в інтернеті, який має такий інтерфейс, який на підсвідомому рівні дає користувачеві швидко зорієнтуватися в ньому. Цей підхід до оформлення формувався протягом багатьох років. Зрештою, стало зрозуміло, яка інформація є зайвою, а яка – важливою. Що це, якщо не дисциплінована інтуїція?

Цінуйте і поважайте свою інтуїцію, залучаючи до неї розум і логіку.

Не даремно  Альберт Ейнштейн казав: “Інтуїтивний розум – це священний дар, а раціональний розум – вірний слуга. Ми створили суспільство, яке шанує слугу і забуло про дар”.

А ви часто покладаєтеся на свою інтуїцію?

Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector