Історія про те, як простий кравець, своєю балаканиною врятував дівчину від найголовнішого розчарування в її житті

Якби у Колі та Олі запитали того дня: «Який найкоротший місяць у році?», – вони б не замислюючись відповіли: «Медовий». Тільки через чотири місяці після його початку, коли у Олі нарешті вперше виникла потреба у платті (у нарядному), вони з Колею вийшли зі своєї кімнати в гуртожитку, тримаючи в руках відріз крепдешину, куплений молодим на весілля  студентами і викладачами рідного технікуму, і попрямували до дамського кравця.

В той день Коля точно знав, що його дружина – найкрасивіша жінка у світі, Оля точно знала, що її чоловік – найблагородніший і розумний чоловік, і обидва вони абсолютно не знали дамського кравця Перельмутера, тому не замислюючись натиснули кнопку його дверного дзвінка.

– А-а! .. – закричав кравець, відкриваючи їм двері. – Ну нарешті! – закричав цей кравець, схожий на композитора Людвіга ван Бетховена, яким геніального музиканта малюють на портретах в той період його життя, коли він сильно постарів, трохи з’їхав з глузду і сам вже оглух від своєї музики.

– Ти бачиш, Ніно? – продовжував Перельмутер, звертаючись до когось в глибині квартири. – Між іншим, це клієнти! І вони все-таки прийшли! А ти мені ще говорила, що після того, як я чотири роки тому зшив домашній капот для мадам Лісогорської, до мене вже не прийде жодна розсудлива людина!

– Ми до вас з приводу плаття, – почав Коля. – Нам сказали…

– Чуєш, Ніно?! – перебив його Перельмутер. – Їм сказали, що з приводу плаття – це до мене. Ну слава тобі, Господи! Значить, є ще на землі нормальні люди. А то я вже думав, що всі збожеволіли. Тільки й чути навколо: «Карден!», «Діор!», «Лагерфельд!» … Хто такий цей Лагерфельд, я вас питаю? – гарячкував кравець, наступаючи на Колю. – Подумаєш, він одягав англійську королеву! Ні, будь ласка, якщо ви хочете, щоб ваша дружина в її юному віці виглядала так само, як виглядає зараз англійська королева, можете піти до такого дизайнера! ..

– Ми не можемо піти до Лагерфельда, – заспокоїв кравця Коля.

– Так це ваше велике щастя! – у свою чергу заспокоїв його кравець.

– Тому що, на відміну від Лагерфельда, я таки дійсно можу зробити з вашої дружини королеву. І не яку-небудь там англійську! А справжню королеву краси! Ну а тепер за роботу … Але спочатку останнє питання: ви взагалі знаєте, що таке плаття? Мовчіть! Можете не відповідати. Зараз ви мені скажете: рюшечки, виточки … Нісенітниця! Це як раз може і стиль Лагерфельда. Сукня – це зовсім інше.

Сукня, чоловіче, це перш за все шматок матерії, створений для того, щоб закрити у жінки все, на чому ми програємо, і відкрити у неї все, на чому ми виграємо. Розумієте мою думку?

Припустимо, у жінки красиві ноги. Значить, ми шиємо їй що-небудь дуже коротке і таким чином виграємо на ногах. Або, припустимо, у неї негарні ноги, але красивий бюст. Тоді ми шиємо їй що-небудь довге. Тобто закриваємо їй ноги. Зате відкриваємо бюст, підкреслюємо його і виграємо вже на бюсті. І так до нескінченності … Ну, в даному випадку, – кравець уважно подивився на Олю, – в даному випадку, я думаю, ми взагалі нічого відкривати не будемо, а будемо, навпаки, шити що-небудь дуже строге, абсолютно закрите від самої шиї і до ступень ніг!

– Тобто як це «абсолютно закрите»? – сторопів Коля. – А … на чому ж ми тоді будемо вигравати?

– На забарвленні! – радісно вигукнув кравець. – Ці малинові папужки на зеленому тлі, яких ви мені принесли, по-моєму, дуже симпатичні! – І, схопивши свій кравецький метр, він почав вправно обміряти Олю, щось записуючи в блокнот.

– Ні, почекайте, – сказав Коля, – щось я не зовсім розумію! .. Ви що ж, вважаєте, що в даному випадку ми вже взагалі нічого не можемо відкрити? А ось, наприклад, ноги … Чим вони вам не подобаються? Вони що, по-вашому, дуже тонкі або дуже товсті?

– При чому тут … – відповів кравець, не відриваючись від роботи. – Хіба тут в цьому справа? Ноги можуть бути тонкі, можуть бути товсті. Зрештою, у різних жінок бувають різні ноги. І це добре! Гірше, коли вони різні у однієї …

– Що що? – сторопів Коля.

– Може, підемо звідси, а? – запитала у нього Оля.

– Ні, почекай, – зупинив її чоловік. – Що це ви таке говорите, шановний? Як це – різні ?! Де?!

– А ви придивіться, – сказав кравець. – Невже ви не бачите, що права нога у вашої чарівної дружини значно масивніша, ніж ліва. Вона … більш м’язиста …

– Дійсно, – придивився Коля. – Що це означає, Олю? Чому ти мені про це нічого не говорила?

– А що тут було говорити? – збентежилася та. – Просто в школі я багато стрибала у висоту. Відстоювала спортивну честь класу. А права нога у мене опорною була.

– Ну ось! – переможно вигукнув кравець. – А я про що говорю! Ліва нога у неї нормальна. Людська. А права – це ж явно видно, що вона у неї опорна. Ні! Цей дефект потрібно обов’язково закривати! ..

– Ну припустимо, – сказав Коля. – А бюст?

– І цей теж.

– Що також? Чому? Мені, навпаки, здається, що на її бюсті ми можемо в даному випадку … це … як ви там говорите, сильно виграти … Так що я абсолютно не розумію, чому б нам його не відкрили?

– Бачте, чоловіче, – сказав Перельмутер, – якби на моєму місці був не кравець, а, наприклад, скульптор, то на ваше запитання він би відповів так: перш ніж відкрити будь-який бюст, його потрібно як мінімум встановити. Думаю, що в даному випадку ми з вами маємо ту ж проблему. Та ви не турбуйтеся!

Подумаєш, бюст! Вірте в силу людської уяви! Варто нам правильно задрапірувати тканиною навіть те, що ми маємо зараз, – і уява чоловіків легко домальовує під цією тканиною таке, чого мати-природа при всій своїй могутності створити не в змозі. І це відноситься не тільки до бюста. Взяти, наприклад, її обличчя. Мені, між іншим, завжди було дуже прикро, що такий винахід древніх східних модельєрів, як паранджа …

– Так ви що, пропонуєте надіти на неї ще і паранджу? – злякався Коля.

– Я цього не казав …

– Коля, – сказала Оля, – давай все-таки підемо.

– Та стій ти вже! – обірвав її чоловік. – Повинен же я, врешті-решт, розібратися … Послухайте … е … не знаю вашого імені, по батькові … ну, з бюстом ви мене переконали … Та я і сам тепер бачу … А ось що якщо нам спробувати виграти ну, скажімо, на її стегнах?

– Тобто, як? – зацікавився кравець. – Ви що ж, пропонуєте їх відкрити?

– Ну навіщо, можна ж, як ви там говорите, підкреслити … Зробити яку-небудь виточки …

– Це можна, – погодився кравець. – Тільки спочатку ви мені підкреслите, де ви бачите у неї стегна, а вже потім я їй на цьому місці зроблю виточки. І взагалі, перестаньте морочити мені голову своїми безглуздими порадами! Ви свою справу вже зробили. Ви одружилися. Значить, ви і так вважаєте свою дружину найголовнішою красунею у світі. Тепер моє завдання – переконати в цьому ще хоча б кількох людей. Та й ви, панночко, теж – «підемо звідси, підемо»! Хочете бути красивою – терпіть! Усе. На сьогодні робота закінчена. Примірка через чотири дні.

Через чотири дні кравець Перельмутер зустрів Колю і Олю прямо на сходах. Очі його блищали.

– Вітаю вас! – закричав він. – Я не спав три ночі. Але, знаєте, я таки зрозумів, на чому в даному випадку ми будемо вигравати. Крім забарвлення, природно. Дійсно на ногах! Так, не на всіх. Права нога у нас, звичайно, опорна, але ліва – нормальна. Людська! Тому я пропоную розріз. По лівій стороні. Від середини так званого стегна до самої підлоги. Розумієте?

А тепер уявляєте картину: сонячний день, ви з дружиною йдете вулицею. На ній нове плаття з розрізом від Перельмутера. І всі радіють! Навколишні – тому що вони бачать розкішну ліву ногу вашої дружини, а ви – тому що при цьому вони не бачать її менш ефектну праву! По-моєму, геніально!

– Напевно … – кисло погодився Коля.

– Чуєш, Ніно! – закричав кравець в глибину квартири. – І він ще сумнівається! ..

Через кілька днів Оля прийшла забирати своє плаття вже без Колі.

– А де ж ваш достойний чоловік? – запитав Перельмутер.

– Ми розлучилися … – схлипнула Оля. – Виявляється, Коля не очікував, що у мене така кількість недоліків.

– Ах ось воно що! .. – сказав кравець, запрошуючи її увійти. – Ну і чудово, – сказав цей кравець, допомагаючи їй застебнути дійсно дуже красиве  плаття, яке їй личить. – Між іншим, мені цей ваш колишній чоловік відразу не сподобався. У нас, дамських кравців, щодо цього досвідчене око. Подумаєш, недоліки! Вам же зараз, напевно, немає вісімнадцяти. Так от, не пострибаєте рік-другий у висоту – і обидві ноги у вас стануть абсолютно однаковими. А стегна і бюст … За наявності в нашому місті ринку … Загалом, повірте мені, через якийсь час вам ще доведеться придумувати собі недоліки. Тому що, якщо говорити відверто, ми, чоловіки, жіночими чеснотами тільки милуємося. А любимо ми вас … я навіть не знаю за що. Можливо, саме за недоліки. У моїй Ніни, наприклад, їх було дуже багато. Напевно,

– Як це немає? – здивувалася Оля. – А з ким же це ви тоді весь час розмовляєте?

– З нею, звичайно! А з ким же ще? І знаєте, це як раз головне, що я хотів вам сказати про вашого колишнього чоловіка. Якщо чоловік дійсно любить жінку, його з нею не зможе розлучити навіть така серйозна неприємність, як смерть! Не те що який-небудь там напівбожевільний кравець Перельмутер … Ніно, я правильно кажу?

Вам сподобалася ця історія? Який висновок ви зробили після її прочитання?

Ira
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector