Кажу як нейробіолог, який все життя вивчає мозок: 4 золоті правила пояснюють, як бути щасливою жінкою

З одного боку, осінь — це період затишних пледів, теплого чаю та багряних дерев, а з іншого — пора депресії, хандри і холодних дощів. 

Осіння депресія може з’явитися раптово. Спочатку ти просто дивишся з сумом у вікно, а потім у твоїй руці замість какао — келих вина. 

У мережі можна прочитати багато про те, як стати щасливим. Та більшість цих порад абсолютно не дієві і написані людьми, які нічого в цьому не тямлять. 

Краще послухати, що каже наука з цього приводу. Особливої уваги заслуговують нейробіологи, які постійно вивчають діяльність людського мозку.

На думку Алекса Корба, американського нейробіолога, для щастя потрібно всього 4 речі. 

Загалом варто сказати, що осіння апатія пояснюється порушенням балансу двох гормонів: серотоніну та мелатоніну. Однак не меншу роль у цьому відіграє й психологічний стан людини. 

Як стати щасливою жінкою?

1. Вдячність

Як тільки ви помітили перші ознаки депресії, задумайтеся, а за що ви можете подякувати у своєму житті?

Виявляється, що почуття вдячності впливає на мозок. Наприклад, антидепресант «Бупропіон» стимулює вироблення нейромедіатора дофаміну. Цю ж функцію виконує подяка. 

Інший засіб «Флуоксетин» підіймає настрій і усуває тривожність. Одним словом, провокує вироблення серотоніну. Знову збіг! Це ж робить почуття вдячності. 

І це не дивно. Адже, коли ти фокусуєшся на позитивних аспектах свого життя, то підвищується рівень серотоніну, а за ним і настрій. 

2. Проговори свої почуття

Подумай і скажи вголос про те, що ти зараз відчуваєш: смуток, гнів чи тривогу.

Адже називання емоцій знижує їхній вплив на людину. Це доведено дослідженням, під час якого учасники переглянули фотографії людей з різними емоціями. Реакцію їхньою мигдалини зафіксували. Та коли учасників попросили знову переглянути фото, але називати вголос емоції, то запрацювала вентролатеральна префронтальна кора мозку, а активність мигдалини падала.

3. Приймай рішення

Можливо, ви помічали, яке наступає полегшення, коли ви приймаєте рішення, над яким довго вагалися. І не дарма. Адже нейробіологія доводить, що це справді знижує рівень тривожності і занепокоєння. 

Це пояснюється тим, що під час прийняття рішень у людини з’являється ціль, а це позитивно впливає на префронтальну кору і знижує хвилювання. 

Також прийняття рішень вберігає нас від негативних дій та імпульсів шляхом зниження активності смугастого тіла. 

4. Стосунки з іншими людьми

Алекс Корб в ході своїх досліджень зрозумів, що людям потрібно частіше доторкатися до інших.

Під час одного із експериментів учасникам дали завдання: грати в комп’ютерну гру з перекидання м’яча. Один кидав м’яч, а інший повертав його. Та був один нюанс: насправді лише з одного боку була людина, а її партнером був комп’ютер. 

Цього люди не знали. Вони були переконані, що по той бік екрану — живі люди. Тому, коли їм відмовляли кинути м’яча у відповідь вони відчували себе так, наче їм завдали фізичного болю. Іншими словами, наш мозок сприймає відторгненість як зламану кінцівку. 

З цього можна зробити висновок, що людям важливе спілкування з іншими. А для того, щоб ваші стосунки перейшли на вищий рівень, потрібно не лише розмовляти зі своїми близькими, але й доторкатися до них. 

А що вас рятує від осінньої хандри?

 

Content Protection by DMCA.com
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: