Казка для дітей, які погано вимовляють звуки і слова

Розвивати мову дитини потрібно завжди. Саме регулярні заняття допоможуть вашому малюку пізнавати світ швидше і краще. У деяких діток спостерігається значна затримка розвитку. Якщо відкинути батьківську недбалість, то є ще дуже багато причин чому дитинка заговорила трохи пізніше однолітків.

Не панікуйте. Так буває.

Ваша дитина може почати пізніше говорити або погано вимовляти деякі букви і слова через:

  • розлад координації рухів;
  • слабкість м’язів мови;
  • нервовий стан;
  • нерегулярність занять і т.д.

Ми пропонуємо вам провести час разом з дитиною весело і з користю. Для цього прочитайте з малюком казочку про “Веселого Язичка”. Важливо аби у цей момент дитина стояла перед дзеркалом і повторювала усі вправи..

Казка про Веселого Язичка

Жив собі Веселий Язичок. А у тебе є язичок? Покажи. У Веселого язичка був будиночок. Будиночок дуже цікавий. Що це за будиночок? Здогадався? – Це рот. Ось який цікавий будиночок був у Веселого язичка.

Щоб Веселий Язичок НЕ вибігав, його будинок завжди був закритий. А чим закритий будиночок? – Губами. Покажи, де у тебе губи. Бачиш їх в дзеркалі?

Є у будиночка і другі дверцята. (Тут Ви повинні посміхнутися, так щоб видно було верхні і нижні зуби.) Як називаються ця дверцята? – Зуби. Покажи свої зубки. Подивися на них в дзеркало.

Одного разу захотілося Веселому Язичку подивитися на сонечко і подихати свіжим повітрям. Спочатку відкрилися перші дверцята. Покажи, як вони відкрилися. Та так і залишилися стояти відкритими.

Дитина має утримувати цей стан 5-6 секунд без посмикувань, поштовхів, куточки губ розтягнуті симетрично.

Тепер починаємо відкривати/ закривати дверцята. Повторюємо 3-4 рази.

Відкрилися дверцята в будиночку Веселого язичка, і він висунувся назовні, але не весь, а лише кінчик. Здався Язичок і сховався – холодно на вулиці.

У будиночку у Веселого язичка є ліжечко, де він спить. Подивися, як спокійно він спить. (Язик лежить на дні ротової порожнини розпластаним, без горбків, спокійно, нерухомо.) Нехай твій язичок так само спокійно поспить. Не буди його, поки я не скажу.

Такий стан також утримується дитиною в нормі 5-6 секунд без поштовхів і посмикувань, бічні краї язика розташовані симетрично.

Закриємо спочатку другі дверцята, а потім перші.

Наш Язичок дуже веселий, він любить веселитися, стрибати, іноді навіть дістає до стелі. Стеля в будинку Язичка називається небо. Нехай твій язичок дострибне до стелі і погладить небо. А тепер нехай язичок дістане стеля і посидить там трошки. (Рух має виконуватися тільки мовою, без допоміжних рухів губ і нижньої щелепи. Рот широко відкритий. Спокійно, без посмикувань мова утримується нагорі протягом 5-6 секунд.) Потім Веселий Язичок спустився вниз, знову підстрибнув до стелі. Спустився. Підстрибнув … (Вправа повторюється кілька разів. Дитина в нормі відразу знаходить правильне положення язика, руху виконує легко, швидко, з повною амплітудою.) Настрибав язичок, втомився і пішов спати. Нехай трошки відпочине.

На наступний день Язичок вирішив ще раз перевірити, чи не стало тепліше. Коли все дверки були відкриті, Язичок виглянув, подивився вліво, вправо, вгору, вниз (дитина повинна знати напрямки руху мови, відразу знаходити потрібне положення, намагатися виконати їх у повному обсязі), відчув, що стало холодніше і пішов до свого будиночка. Спочатку закрилася одна дверцята, а потім і друга. Ось і вся казка про Веселому язичка.

А як вам ця казка?

NastjaZ
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector