Кототерапія: як коти впливають на здоров’я людини

Коти у всі часи вважались за створіння містичне. У Древньому Єгипті їм поклонялись, у Середньовіччі – вбивали, бо вважали за перевтілених відьом. І навіть сьогодні, в епоху науки, коти продовжують займати особливе місце у житті людини. За милу мордочку і пухнасту шерсть? Безумовно кожен господар кішки зуміє сказати більше.

Кішки ваблять своєї незалежністю. Вони не потребують особливого догляду та цілком комфортні у ролі хатніх улюбленців. Але є дещо більше, над чим науковці ламають голови уже не перший десяток років – лікувальні здібності кішок. Це поки жодним чином не доведено. Одна тільки статистика підтверджує слова уважних господарів чотирилапих. За дослідженнями вчених із американського Університету Міннесоти, власники кішок на 40% рідше страждають на серцеві недуги. Та й загалом, любителі котів у 5 разів менше звертаються по допомогу до медиків ніж ті, у кого пухнастих улюбленців немає. Ще одне приголомшливе припущення: кошатники живуть приблизно на десять років довше, ніж інші. Подібна тенденція до оздоровлення у наукових колах отримала назву фелінотерапії (або ж, простішими словами, кототерапії).

Хоча й медики поки не з’ясували причини лікувальних здібностей котів, дещо вони таки довели – коти із цим справляються краще, аніж будь-які інші тварини.

Коти заспокоюють і покращують якість сну.

Лікарі стверджують, що погладжування котів може допомогти людям боротись із неврозами і проявами депресії. Статистично, власники котів легше переносять стреси. Також кошатники менше скаржаться на безсоння, що сприяє подовженню життя людини. А все завдяки тому, що відпочинок поруч із кішкою нормалізовує серцебиття і дихання, у результаті чого серцево-судинна система працює більш злагоджено. А випускання кігтиків і взагалі прирівнюється до голковколювання.

Коти поглинають негативне випромінювання.

Ще однією не менш корисною здібністю котів є поглинання негативного випромінювання від електроприладів. І, на щастя, ця шкідлива для людини енергія аж ніяк не впливає на здоров’я вашого улюбленця. Від цього виникає і наступна здатність кішок – біоенергетика. Кожен власник чотирилапих коли-небудь помічав, що кіт не тільки вміє знайти на тілі те місце, із яким пов’язане певне захворювання, він також втамовує біль і сприяє швидшому одужанню.

Коти зміцнюють імунітет.

Діапазон котячого муркотіння у 18-35 Гц дуже близький до частоти ультразвуку. Це сприяє не тільки зміцненню імунітету людини, але й позитивно впливає на загоєння м’язів і суглобів після травм. Також, як прийнято вважати, кішки борються із симптомами остеохондрозу.

Коти допомагають при аутизмі.

Коти позитивно впливають на дітей, що страждають від аутизму. Тільки після першого “знайомства” пацієнти кототерапії починають краще взаємодіяти у соціумі. Також пухнасті “лікарі” здатні вирішувати проблему емоційної закритості людини. Як правило, господарям кішок відмінно вдається долати сором’язливість і страх.

Зрештою, можна довго говорити про сприятливий вплив кішок на організм людини. Але завжди у того, хто ніколи не мав кішок у себе вдома, виникатиме безліч скептичних запитань. Так, усі ці властивості не перевірені наукою сповна. Єдине, на що спираються ці тези – на свідчення медиків і тих, що на власній шкірі відчули оздоровлюючі можливості звичайної хатньої кішки. Тож, якщо ви готові до дещо нетрадиційних способів боротьби із захворюваннями та поганим самопочуттям – вам саме час поселити у себе вдома пухнастого друга.

AnnaM
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector