Мета виховання дитини – навчити її всього трьом речам

Батьки часто виховують своїх дітей в ідеї рівності. Я вважаю таку позицію згубною для майбутнього дітей і стабільності їхньої психіки. Насправді рівність – це не те, про що ми звикли говорити, а рівність можливостей, які можна здобути ціною власної праці. Якщо ваша дитина не розумітиме цього, то, скоріш за все, її чекає розчарування та невдачі.

Коли мене запитують як виховувати дітей, то я перепитую яку ціль переслідують батьки. Адже в залежності від мети можна підібрати методи та стиль виховання.

Мета виховання – навчити людину вирішувати три завдання:

  • самостійно керувати своїми емоціями та розуміти власні потреби, а не чекати підказок від оточення;
  • як реалізуватися в соціумі самостійно, а не за допомогою інших людей;
  • сформуватися в суспільстві як особистість самостійно, а не чекати, що інші люди їй в цьому допоможуть.

Ви можете закладати у свою дитину все, що вважаєте за потрібне, але ці три правила вона обов’язково мусить засвоїти. 

Багато батьків зіпсовані ідеєю рівності зі своїми дітьми.

Але я думаю, що з такою ідеєю дитина припечена на невдачі та розчарування.

Тому, що насправді рівність – це те, про що ми звикли говорити, а рівність можливостей, які можна здобути ціною власної праці.

Лише усвідомлення нерівності розвиває у дитини бажання розвивати власні навички. До тих пір, вона вважатиме, що може отримати все, що їй треба, не роблячи нічого, адже вона така ж, як і всі.

Потрібно бути другом своїй дитині, але не забувайте про субординацію. Дитина мусить розуміти, що ви є мудрішою і ваша думка має більшу вагу до тих пір, поки вона не опанує цими трьома правилами. Але у випадку, якщо батьки не зупиняються у своєму розвитку. тоді нерівність між ними та дитиною залишається, бо досвід і розвиток не має зворотного ходу.

Відсутність поваги до досвіду і мудрості людини, який має більші, ніж ви можливості, вміння і кваліфікацію – це хамство, яке, в результаті, є першою причиною низки граблів на шляху у дитини, яка вирішила, що вона ВЖЕ дорівнює тим, кому вона реально не дорівнює.

Дитина мусить мати повагу до мудрості та досвіду своїх батьків і будь-кого іншого, хто має більші можливості, ніж вона. Тільки в такому випадку вона може очікувати в майбутньому поваги до себе від молодших, чи менш розвинених людей. В інакшому випадку, коли дитина проявляє хамство змалку, то вона не зможе уникнути граблів на своєму життєвому шляху.

Ідея рівності нав’язує дитині думку про те, що вона має такі ж права та повноваження, як і її батьки. Хоча її розумові можливості ще не дозволяють їй взяти на себе навіть частину їхніх обов’язків.

До 21 року ваша дитина повинна засвоїти кілька простих правил:

1. Не потрібно очікувати, що хтось щось їй винен.

2. Той, хто заробляє і платить гроші, має право встановлювати правила.

3. Унікальність і геніальність мають бути підтвердженими працею, а не безпідставною причиною для гордості та вихвалянь.

4. Реальна причина для гордості – це вміння та знання. Навчіть свою дитину розвиватися, ставити перед собою ціль і добиватися її, а не говоріть їй, що вона геніальна просто так.

5. Потрібно шанувати тих, хто піклується та забезпечує їй життя. Дитина, яка не поважає ваші старання заради неї, ризикує вирости справжньою хамкою.

6. Зрозуміти, що авторитет треба заслужити чесною працею та стараннями, а не очікувати його з неба. Інакше ваша дитина може зіткнутися з великим розчаруванням.

7. Життя – гра, але умови вже давно влаштовані та не нами. Тому вашій дитині варто навчитися сприймати умови такими, якими вони є й ефективно діяти, а не чекати для себе максимального комфорту. Бо може й не дочекатися. 

А як ви виховуєте своїх дітей? Яку ціль переслідуєте у їхньому вихованні?

Sofia
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector