4 помилки, які ми здійснюємо, домагаючись порядку в домі.
Японка Марі Кондо зробила справжню «революцію чистоти». Її метод вже вплинув на життя багатьох жінок, змінивши ставлення до прибирання і порядку в будинку. Метод КонМарі дозволяє здійснювати дивовижні перетворення: кімнати, які колись були завалені іграшками, книгами і дрібничками, повністю звільняються; підлоги, колись поховані під купами одягу, знову відкриваються огляду.
Якщо ви відчуваєте натхнення очистити свій житловий простір в ім’я світлого і радісного життя, постарайтеся уникнути цих чотирьох помилок:
1. Сприймаємо прибирання як рутинну роботу.
Більшість з нас прибирають швидкими, короткими ривками. Ми витрачаємо кілька хвилин, щоб розсортувати наш холодильник, коли він переповнюється продуктами або щоб навести порядок в книжкових шафах, коли не залишається місця для нових книг.
На думку Кондо, ці спалахи активності не так ефективні, оскільки вони, як правило, сприймаються нами як рутинна робота, яку потрібно швидко виконати.
Замість цього Марі рекомендує займатися тим, що вона називає «цілеспрямованим прибиранням», при якому ви присвячуєте прибиранню свого будинку всю свою енергію – до тих пір, поки робота не буде виконана.
«Вкрай важливо взятися за цю роботу протягом певного проміжку часу, коли ваш настрій знаходиться на підйомі», – так написала Кондо в статті «змінює життя магія прибирання» для журналу «Life».
Щоб зробити прибирання більш приємним, включіть плейлист з улюбленими піснями, запаліть ароматичну свічку і уявіть, наскільки краще ви будете почувати себе в новому чистому просторі.
2. Довго зберігаємо вдома непотрібні речі.
Якщо ви запитаєте себе: «які речі в будинку у вас викликають радість?», Ви, швидше за все, виявите, що у вас зберігаються купи предметів, з якими ви готові розлучитися.
Замість того, щоб за звичкою закрити на цей непотріб очі, Кондо рекомендує якнайшвидше позбутися від нього.
Але це не означає, що вам обов’язково все це потрібно викидати в сміттєвий бак. Перш ніж приступити до розчищення простору, складіть список місць, де приймають вживані речі.
3. Викидаємо речі, не подякувавши їм.
Ідея висловлювати подяку неживим предметам може здатися дивною. Але Кондо відома причина, за якою всі її клієнти говорять «спасибі» речам, від яких вони позбавляються.
Це вчить людей бути вдячними, завдяки чому вони перестають сприймати речі як щось одноразове. Дійсно визнаючи корисність свого майна, ви з більшою ймовірністю будете ставитися до своїх речей з повагою і отримаєте більш критичний погляд на ідею покупки нових речей.
4. Звалювати все прибирання на себе.
Якщо ви ділите свій будинок з родичами або друзями, тоді не варто соромитися делегувати обов’язки з прибирання. Як каже Марі Кондо: «Ви живете разом, тому важливо, щоб кожен з вас вносив свій внесок в процес утримання будинку в чистоті».
В одній із серій свого шоу Tidying Up Кондо говорить однією з мам, у якої виникають проблеми з делегуванням обов’язків з прибирання чоловікові і дітям, що розподіл обов’язків є єдиним способом прищепити відповідальність за чистоту в будинку всім іншим членам сім’ї.
Починайте приводити свій будинок в порядок. Це, за словами Кондо, є першим кроком до того, щоб привести в порядок все своє життя.