Міфи про каву: пити чи не пити?

Яким би п’янким не був аромат кави, нерідко його затьмарюють численні міфи. Деякі серед них навіть змушують замислитись, чи не варто “кинути” вживати такий вже звичний напій. Інші ж переконують, що кава має буквально таки чудодійні властивості. Що із цього правда, а що нахабна вигадка – давайте розбиратись разом.

Міф №1: Обідня кава викликає безсоння

Ніхто не заперечує, що кофеїн стимулює. Але пообідня чашечка кави аж ніяк не протримає ваш організм у тонусі до пізнього вечора. Перш за все, справа в особливостях людського організму. Печінка впорається із кофеїном миттєво. А все, що від нього залишиться – це самонавіювання.

Ще один цікавий факт. Навіть філіжанка кави на ніч не є гарантією того, що ви спати не будете. Це радше залежить від особливостей організму, аніж кави як такої. Велика кількість кофеїну навпаки може викликати протилежний ефект.

Міф №2: Кава зневоднює та виводить корисні речовини

Спростування цього міфу не є однозначним. З одного боку, кількість води у чашці кави нейтралізує ефект зневоднення. З іншого, від кави таки хочеться до туалету. Але, переважно, “по-великому”. Що стосовно корисних речовин, то кофеїн і справді заважає засвоєнню магнію і кальцію, але ні в якому разі не виводить їх з організму. До того ж, і власне кава містить безліч корисного. У ній теж є вітаміни та антиоксиданти. Тільки навіть у такому випадку не слід нею зловживати. Щонайменше, вбиральню ви будете бачити значно частіше.

Міф №3: Кава допомагає протверезіти

Категоричне ні. Від кави людина і справді може почуватись більш тверезою, але дія алкоголю залишається все та ж. Як результат, у стані фальшивої зібраності ви навіть готові сідати за кермо. Краще вберегти себе та своїх близьких від подібних рішень і дочекатись, коли інтоксикація організму справді минеться.

Каву можна пити після цілковитого виведення алкоголю із організму. Або ж до його вживання. У такому разі, дія етанолу буде слабшою.

Міф №4: Від кави худнуть

Метаболізм кава пришвидшує аж надто несуттєво, жири теж не спалює. Проте складно не зауважити, що після філіжанки кави їсти хочеться менше. Кава і справді змушує організм почувати себе ситим. А вся справа в жирних кислотах і маслах, які вона містить. Головне: не заїдати каву булочками і солодким. Якщо, звісно, вас турбує зайва вага.

Міф №5: Кава викликає залежність

Кава викликає звикання та після років її вживання у людини різко виникає стан апатії. Але ця проблема вирішується за кілька днів. І ніякої “ломки” теж немає. На відміну від наркотиків, кава не викликає руйнування організму і психіки.

Міф №6: Кава – табу для вагітних

Поширена думка, себто вагітним ні в якому разі не можна пити каву. І, не зважаючи на те, що так звані “експерти” із впевненістю приписують каві вину у численних недугах, немає жодного підтвердження тому, що вона і справді бодай якимось чином впливає на розвиток серйозних патологій плоду. Єдиній, кому кава може і справді зашкодити, так це майбутній мамі дитини. І те у випадку, якщо жінка страждає від скачків тиску, дратівливості чи аритмії. Втім, норма для вагітних таки існує – 200 мл. на день

Міф №7: Кава завжди має однаковий вміст кофеїну

Напевно, наш останній міф є одним із тих, про який і справді замислювався далеко не кожен. Але, так. На міцність кави впливає аж надто багато факторів. І аж ніяк не її назва. Капучіно це, американо чи еспресо – питання не кофеїну, а кількості води чи наявності молока. У дійсності, визначальним є ступінь обсмаження, сорт кави і спосіб приготування. Ретельно обсмажена кава слабша і трохи кисла на смак. А от кава залита окропом віддає гірчинкою.

AnnaM
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector