Мрієте про щасливий шлюб? Вчені говорять, що партнерам варто робити разом ці 7 речей

«Це не вам нудно, а ви самі нудні. Перестаньте бути нудними. Робіть разом щось нове і дивовижне, і ваші стосунки знову наповняться щастям».

Скільки мотиваційних книг ви вже прочитали? Ви знаєте, на чому вони побудовані, вірно? Як правило, автор дає своє бачення життєвих таємниць, успіху або відносин, керуючись вельми суб’єктивною стратегією типу «10 кращих …».

Але є інші книги, наприклад, «Гавкати не на то дерево: (майже) всі ваші знання про успіх помилкові» Еріка Баркера. Вона заснована на дивовижних дослідженнях, сповнена цитат і цікавих анекдотів, покликаних показати читачеві, що дійсно може йому допомогти, а що – ні. Щоб він перестав думати про успіх і почав жити життям своєї мрії.

Причина, по якій я зараз згадую цю книгу, пов’язана з тим, що блог Баркера з аналогічною назвою має ту ж стилістику. У цьому блозі увагу привернула одна зі статей про секрети щасливого шлюбу. У ній зібрані кращі «секрети», отримані в результаті проведення безлічі наукових досліджень, про які йде мова в іншій книзі Баркера: «Шлюб без компромісів: що робить шлюби ідеальними».

Якщо ви зайнята людина, пропоную вам скорочену версію порад Баркера і результатів досліджень про щасливі шлюби.

1. Щасливе подружжя розуміє все правильно.

Коли чоловік або дружина припускається помилки, але сам шлюб щасливий, то партнер дивиться на цю помилку як на «зовнішню» (викликану обставинами, а не самою людиною) і «тимчасову» (одноразову і непостійну).

Баркер підкреслює, що якщо посуд не помитий, значить, у нього або неї були інші справи. А якщо він помитий, то ваш чоловік – хороша людина, яка дуже вас любить.

2. Щасливе подружжя націлене на розвиток відносин.

Відповідно до думки психолога Раймонда Ні, партнери роблять шлюб успішнішим, працюючи над відносинами і розвиваючись як особистості разом. Для них будь-які конфлікти та інші труднощі у відносинах є всього лише можливістю зробити шлюб ще міцнішим.

Баркер вважає, що така націленість на зростання не дає вашій спорідненій душі перестати бути такою.

3. Щасливе подружжя не забуває про подяки.

Якщо хоча б один з партнерів висловлює вдячність, то обоє отримують від шлюбу ще більше задоволення.

Дослідження показали, що в довгостроковій перспективі у людей, більш схильних до вираження вдячності, відносини набагато міцніші і надійніші.

4. Щасливе подружжя спілкується один з одним з радістю і ентузіазмом.

Баркер стверджує, що кожен вечір подружжя повинно ділитися кращими моментами за минулий день. Психологи називають це «капіталізацією».

Наукове обгрунтування таке: «Пари, які вправляються в повному ентузіазму спілкуванні (розпитують про події, показують участь і висловлюють позитивні емоції щодо цих подій), більш схильні до любовних утіх, які будуть за такими вечірніми бесідами».

5. Щасливе подружжя не приховує свої стосунки від навколишніх.

Баркер розповідає, що коли учасники-партнери одного з досліджень грали в гру, що вимагає від них відкритися перед іншою парою, їх почуття спалахували з новою силою. Цей тест був особливо показовим та продуктивним в ситуаціях з подвійним побаченням.

Якщо у двох словах, то спілкування зі своїм партнером в присутності іншої пари здатне розпалити в вашому союзі нову іскру пристрасті. Головне, щоб така компанія була веселою, а обстановка спонукала до близькості.

6. У щасливого подружжя є друзі, яким можна виговоритися.

Баркер каже: «У сучасному світі ми очікуємо від своїх чоловіків, що в емоційному плані вони замінять нам абсолютно все. Але це безумство. Вам все одно потрібно мати друзів і сім’ю ».

Якщо бути більш точним, то нам потрібні друзі, яким можна зателефонувати в будь-якій ситуації. Це вчені називають «диверсифікованим соціальним портфоліо».

За словами Баркера, коли в одруженої людини є команда «фахівців за емоціями» (друг, який заспокоїть, родич, який підбадьорить у важку хвилину, або товариш, який допоможе охолонути, коли людина злиться), її шлюб стає набагато міцнішим.

7. Щасливе подружжя пізнає разом нові і дивовижні речі.

Тим, у кого в стосунках спостерігається застій, що складається тільки з рутини, Баркер каже: «Це не вам нудно, а ви самі нудні. Перестаньте бути нудними. Робіть разом щось нове і дивовижне, і ваші стосунки знову наповняться щастям».

Психологи виявили, що пари, які відкривають для себе щось нове, наприклад, бальні танці та спільні подорожі, відрізняються дуже сильним сексуальним потягом один до одного. У день, коли вони відчувають щось нове, шанс ввечері зайнятися сексом вищий на 36%, ніж у інших пар.

Ira
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector