Минуле іноді буває дуже складним та заплутаним. Але воно не матиме влади над майбутнім, якщо вчасно все відпустити. Якщо ж постійно згадувати те, що ніколи вже не зміниш і не повернеш — про щасливе завтра можна і не мріяти.
Щоб було простіше відпустити непосильну ношу минулих днів, згадуйте історію про сіру гусінь, яка так трималась за свій комфортний кокон, що так і не змогла перетворитись на яскравого метелика.
1. Постійно повертаючись у минуле, ви занурюєтеся в ту зону комфорту, із якої потім боїтесь вийти.
Це дуже небезпечно. Думаючи, що минуле — найкращий період життя і краще вже ніколи не буде, ви підсвідомо блокуєте свої можливості розвитку. Замість планів та амбіцій ви будете мати лише відчуття провини, апатії та недосконалості.
2. У минулому ви були іншою людиною. Сьогодні її вже не існує.
Якщо минуле вас травмує, але ви, однак, до нього повертаєтесь, копирсаючись у власних помилках, пора від цього відмовитись. Сьогодні ви вже інша, набагато краща людина. А завтра ви станете ще мудрішою та досвідченішою особистістю. Ваше завдання — будувати нові мрії, а не жити страхом знову зробити щось не так.
3. Коли людині погано, вона не мусить чекати, доки все раптом стане добре. Вона повинна діяти.
Визнавати свої помилки і працювати над ними, щоб не боятись схожого в майбутньому — важливо. Але потрібно чітко розуміти, що це просто період життя, який завершився.
4. Не накладайте досвід минулого на нові етапи життя.
Більшість людських страхів родом з нещасливого минулого. Якщо вони там народились — там їх і залишайте.
5. Гусінь все ж стала б метеликом, якби змогла відпустити свій старий кокон. Вона мала довіритись законам природи.
Але подумайте, чи було б їй під час цього приємно? Ні, вона пройшла б всі етапи дискомфорту та випробувань, роблячи один крок за іншим. І все – заради мети. Бо природа вигадала час. За її законами ми маємо рухатись вперед.
Наше минуле — кокон, у якому нам зручно та звично. Але його потрібно відпускати та сприймати лише як корисний досвід.
Зариваючись у вже прожите, нового не побудуєш.
Чи погоджуєтеся Ви з цією думкою?
Напишіть нам у коментарях на Facebook