Надзвичайно зручно і практично влітку готувати у відкритому приміщення. Адже, близько зелень та овочі, та гріх у прекрасну погоду сидіти в будинку. Тому, ми з дружиною вирішили побудувати альтанку і вмонтовану туди кухню.
Спочатку потрібно прокопали ями під точковий фундамент. Залили в опалубку бетонні прямокутники на глибину близько двадцяти сантиметрів. У висоту опори виступали на стільки ж.
Дерев’яну конструкцію зсередини додатково підсилили металом – аби був надійний каркас.
При складанні альтанки додайте діагональні лаги, завдяки яким вертикальні бруски будуть надійно пов’язані між собою. Дах зробили подвійні з дощок і шару ОСБ, щоб вся волога від опадів стікала з неї на землю і не затримувалася.
Під м’яку черепицю був прокладений спеціальний підкладковий шар, який вкриває дах від низу до верху з нахлистом між шарами в десять сантиметрів. Стик промазали мастикою і додатково закріпили матеріал цвяхами з капелюшками збільшеної площі.
Потім почалося укладання фінішного матеріалу – гнучкої черепиці. Вона лягає смугами, які для гідроізоляції прозиваються мастикою. Наступний шар кладеться з нахлистом в десять сантиметрів, і так далі. Плюс вся поверхня зміцнюється цвяхами.
Все покрили лаком – щоб дерево прослужило як можна довше. З будинку підвели воду по трубах з поліпропілену. Використовували цей матеріал тому, що з ним дуже легко працювати.
Вийшла дуже красива і функціональна альтанка. Фундамент під нею не суцільний, тому повітря вільно циркулює і нижні бруси не гниють від контакту з сирою землею.
А ви хочете собі таку альтернативну кухню?