“Нам з чоловіком вже немає про що й поговорити..” Як не дійти до цієї проблеми після довгих років у шлюбі

Інколи ви можете розмовляти з людиною без перестанку, а інколи здається, у вас просто закінчились теми для обговорень. Після багатьох років спільного проживання практично все зводиться до новин або питання: “Що ти хочеш подивитися сьогодні ввечері?” Мовчання стає все менш дружнім і все більш незручним, і з’являється побоювання, що це може привести до погіршення відносин.

Ви вважаєте, що це криза у стосунках і не знаєте, як це виправити? Ми допоможемо вам розібратись з цією проблемою.

Дивіться фільми та серіали, приєднайтеся до книжкових груп або просто читайте одну і ту ж книгу разом.

Можете почати невеликий проект: кулінарний, творчий, змагальний — наприклад, підготовку до марафону. Або облаштуйте будинок. Спільні проекти – відомий метод зближення людей і подолання мовчання.

Виховання дітей – це теж спільний проект, але розтягнутий на два десятиліття або близько того. Невеликі зусилля, здатні привести до результату найближчим часом, можуть зміцнити ваш зв’язок і принести вам негайне полегшення, навіть якщо це буде просто приготування вечері в команді з дітьми.

Більше варіантів

Будьте обережні при виборі спільного проекту. Це підтвердить будь-яка пара, чий перший крок до суду по шлюборозлучних справах був зроблений під час спільної поклейки шпалер (вибирайте проект, результат якого не особливо важливий для обох сторін).

Гуляйте поодинці або разом. Відпочивайте на задньому дворі, прислухаючись до того, що роблять собаки, і придивляючись до квітів і птахів. Обговорюйте те, що відбувається навколо. Коли старі теми відпадають, ми можемо змінити їх новими способами зв’язку один з одним, навіть якщо для цього вам буде потрібно помітити дрібниці, які роками чекали вашої уваги.

Існує нескінченна кількість книг, сайтів, блогів та інших речей, які ви могли б читати, а потім обговорювати замість серіалів.

Можливо, варто почати діалог про те, що стає важко знайти теми для розмови. Звичайно, таке рішення може привести в будь-який напрямок, і не обов’язково приємний. Але це краще, ніж ігнорувати очевидне.

Колонки порад – відмінний привід для розмови. Один з вас читає лист вголос, після чого кожен відповідає на нього по черзі. Продовжуйте обговорення до тих пір, поки вам обом цікаво. Це відмінний спосіб зрозуміти один одного, а також хороша практика у формулюванні ваших власних переконань і цінностей.

Заняття на освітніх платформах Udemy і edX (багато з яких можна прослухати безкоштовно), переглянуті разом, стали рятівними для співрозмовників і збагатили їх досвід.

Ігри – ще один варіант приємного проведення часу і легкого спілкування, тільки не переборщіть.

Запитуйте один одного про найкращий або найгірший момент кожного дня. Або попросіть один одного розповісти історію про день, коли ви були максимально голодними, нервовими, замерзлими, задоволеними, тривожними.

Можна придбати кілька “розмовних кубиків” – карток, на яких написані різні питання.

Ви можете знайти багато цікавих приводів навколо вас для обговорення. Впевнена, це не так важко, як здається на перший погляд. Варто лиш, щоб з’явилось бажання з обох сторін.

А ви стикались з такою проблемою?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Viktoria
Content Protection by DMCA.com
Loading...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector