Це реальна історія, яку мені розповіла подруга. Вона декілька років працювала в РАЦСі, де реєструвала шлюби і проводила церемонії.
Кожного сезону знаходилося декілька жартівників, які хочуть повеселитися і на питання “Чи згодні ви…” відповідають “Ні”. Оскільки шлюб реєструється під час церемонії, то працівники РАЦСу зобов’язані перервати процедуру, почувши відмову. Навіть якщо її сказали жартома.
Звичайно, що у таких ситуаціях люди одразу змінюють своє рішення, кажуть заповітне “так” і реєструють свій союз. Однак серед наречених є такі камікадзе, які у своїх жартах йдуть до кінця. Саме на такого натрапила моя подруга. Під час чергової церемонії молодий на запитання “Чи згодні ви…” відповідає: “Ні, ми просто так тут зібралися”.
Реєстратор терпляче перепитала, але у відповідь почула: “Та кажу, що ні”. Ці слова супроводжувалися реготом, який швидко припинився, коли подруга сказала, що відповідно до бажання ПІБ, шлюб не може бути зареєстрований. Наречені та гості були здивовані, коли їх попросили покинути залу.
Мати нареченої одразу підбігла і почала вияснювати, що ж трапилося. Їй спокійно пояснили, що шлюб не реєструють, якщо одна з сторін відмовляється. Їм так і не вдалося вмовити реєстратора провести церемонію ще раз. Парі було рекомендовано знову подати заяву, розгляд якої триватиме 30 днів.
Гості звинувачували подругу в несправедливому рішенні і зовсім не звертали увагу на той факт, що наречений двічі сказав “Ні”.
Ситуацію вирішив начальник, який разом з реєстратором сказали, що повторної церемонії не буде, але їхній шлюб все ж зареєструють і видадуть свідоцтво. Жартівникам це не сподобалося, але 30 днів вони чекати не хотіли. Мораль цієї історії проста: не жартуєте з “Ні” в РАЦСі.
А ви б наважилися на такий жарт?