Навіть найдобріші люди мають право сказати «досить»

Навіть любові до людини недостатньо, щоб втілювати в реальність всі її забаганки. 

Проте добрі люди завжди чинять так, як їм підказує серце. Вони безкорисливі та великодушні за своєю натурою, а не через гарний настрій чи сприятливі обставини.

Та не варто ототожнювати доброту з наївністю. Адже сповідувати свої цінності можна доти, доки інші не починають нахабніти і намагатися користуватися чужою добротою у власних цілях.

У такі моменти стає зрозуміло, що у світі багато жадібних, невдячних і дріб’язкових людей. Віра в хороше втрачає свою силу.  Адже добрі вчинки йдуть зсередини. Ними керує щось невидиме. Як тільки ця спонтанність порушується намірами отримати вигоду, то відбувається зіткнення очікування та реальності.

Негативний досвід змушує шукати в собі недоліки, займатися самокопанням і докорами за слабку інтуїцію та наївність, які не допомогли побачити усю жовч корисливих людей.

Мури наших власних замків

Зазвичай ми одразу оберігаємо себе класичними методами від зазіхання чужинців в наш особистий простір. Адже кожен повинен відповідати за свої вчинки. Проте добрі люди вважають по-іншому.

Вони завжди критикують себе і намагаються перетягнути відповідальність за інших на себе. А все через надмірну довірливість, яка продовжує переконувати, що не можна відгороджуватися від світу жодними стінами.

Проте усім людям необхідно мати ту зону, в яку іншим буде вхід заборонений.

Ви не станете далекі від світу

Кожен має право говорити “ні” або “досить” без докорів сумління.

Це не прояв егоїзму, а турбота про себе. Оточуючі мають поважати ваше рішення, а ті, хто цього не робить – не вартий вашого “так”.

Такі обмеження роблять стосунки врівноваженішими та більш збалансованими.

Навіть любов потребує обмежень

Можливо, для вас таке твердження є абсурдним. Та вдумайтеся в його істинну суть: стосунки справді можна назвати повноцінними, якщо ви не боїтеся сказати своєму партнерові “ні” без докорів сумління чи образ з його сторони. 

Не варто ставити знак рівності між любов’ю та готовністю зробити все заради цієї людини. Адже будь-хто повинен ставитися до іншого з повагою і давати можливість вибору. 

“Ні” не робить вас поганою людиною

Просто задумайтеся, що постійні витрати енергії одного дня доведуть вас до такого стану, коли ви більше просто на фізичному рівні не зможете нікому допомогти. Саме тому важливо казати “ні”. Це не робить з вас монстра. 

Якщо людина цінує вас, то обов’язково зрозуміє ваше “досить”. 

Важливість проведення уявної лінії між собою та іншими

Ці лінії будуть захищати вас, вашу енергію та цінності. Вони не відгороджуватимуть від навколишнього світу. 

Таким чином ви зможете забезпечити своє благополуччя і побудувати здорові стосунки з оточуючими. Люди, які люблять вас не будуть засуджувати такої поведінки і приймуть ці зміни з розумінням. 

Ніколи не нехтуйте собою, адже навіть найдобріша людина має право відмовляти.

А ви згідні з цією думкою?

Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector