Не просто квіти – а віковічний символ багатства та унікальності української землі

Певні рослини ще з давніх часів уособлюють красу України, духовну силу її народу, є доказами любові до рідної землі. Про народні символи складено безліч легенд, їх оспівують в піснях, вони використовуються в обрядах, ними прикрашають оселі на свята, їх вишивають на сорочках та на рушниках. Народні символи – це наші святині.

Барвінок є символом кохання. Ця рослина отримала свою назву на честь пристрасних почуттів молодого хлопця Бара і дівчини Вінки. Барвінком традиційно прикрашають коровай на весіллях, вплітають у віночок. Кущі даної рослини можна зустріти майже у кожній садибі. Він зеленіє навіть під снігом.

Раніше барвінок виконував роль надійного оберега від нечистої сили. Напевно, саме тому з цією квіткою пов’язано стільки легенд та традицій. 

Соняшник – це справжній символ України, родючості і процвітання, веселощів і благополуччя, рослина також носить назву “квітка сонця”. Батьківщиною соняшнику вважається Північна Америка.  Спочатку соняшник був декоративною рослиною і тільки через 100 років була відкрита його цінність як сільськогосподарської культури.

В Україні квітка з далекого континенту прижилася дуже швидко. Родючі степові грунти, достатньо сонця – саме такі умови полюбляє рослина. До речі, сьогодні Україна посідає друге місце в світі по темпах вирощування насіння соняшнику.

Навряд чи серед декоративних рослин знайдеться більш життєрадісна квітка. Адже соняшник завжди дивиться у сторону світлого, безхмарного майбутнього. 

Завжди любили та шанували в Україні й струнку калину, яка згодом стала сприйматися як національне надбання. Калина здавна є уособленням добра, миру, благодаті та кохання.

Калина приваблює своєю красою і влітку, коли вона квітне, і восени, коли її листя набуває багряного кольору, і взимку, коли на фоні білого снігу яскраво червоніють її ягоди. Калина була невід’ємним елементом у вишиванках. Нерідко можна було побачити її на вінках. З гілок калини чоловіки робили сопілки та колиски для немовлят. Традиційно нею прикрашали коровай для молодих, а на весільному рушнику вишиті калина з дубом були символами дівочої тендітності та чоловічої мужності. 

Стародавні слов’яни вважали калину символом нескінченності життя. 

Всім нам знайомі пісні про калину. Існує й чимало легенд. В одній з них розповідається історія молодої дівчини Калини, яка на свій ризик завела ворогів-бусурманів до болота та, на жаль, загинула разом із ними. На тому полі згодом виріс кущ, який на честь дівчини і назвали калиною. З тих пір кущ калини було прийнято садити на могилах козаків та чумаків, які загинули у бою.

Саме чорнобривці є традиційними елементами українського віночку. Ці квіти є символом вірності та відданості. Прийнято вважати, що чорнобривці запалюють кохання у серці. Так, дівчина носила на голові вінок з цими квітами, щоб молодик не забув дороги до милої та ніколи не зраджував її. Яскраві бутони чорнобривців уособлюють образ бравого парубка – чорнобривого, сильного та чарівного.

А ще існувала думка, що чорнобривці здатні оберігати хату від злих духів та недоброго ока. Саме тому у садочку біля кожної хати обов’язково росли чорнобривцi. Квіти були настільки поширеними, що згодом вони стали справжнім символом рідного дому та нашої Вітчизни – неньки України.

У ранньому християнстві була традиція оточувати зображення Діви Марії квітами чорнобривців, немов золотими монетами. За легендою під час втечі Йосипа і Марії в Єгипет, їх почала переслідувати зграя злодіїв. Коли ці злодії наздогнали втікачів та відібрали у них гаманець, то звідти замість грошей посипалися бутони чорнобривців.

Джерело: https://flowers.ua/

Напишіть нам у коментарях на Facebook

Поділіться з друзями

Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector