Не рахувати і не псиати: 10 речей яких потрібно навчити дитину до школи

Мама першокласника з власного досвіду розповіла, що її синові справді знадобилося в школі. 

“Мій син вмів вільно читати й писати, коли пішов у перший клас. Він міг порахувати до ста, а також знав планети Сонячної системи, імена батьків та домашню адресу. А ще розрізняв, де право і де ліво.

На той момент мені здавалося, що син абсолютно готовий до школи. Проте виявилося, що цих знань недостатньо. Адже кожна дитина повинна володіти не лише буквами й цифрами, але й елементарними правила поведінки. Деякі речі стали для мого сина справжнім випробуванням. Саме тому я хочу вберегти усіх батьків від моїх помилок і дати кілька цінних порад. Ось які навички потрібно виховувати у малюків:

– Швидко переодягатися і швидко їсти. Тепер у дітей з’являються часові рамки й обмеження, яких потрібно суворо дотримуватися. Вони повинні встигати протягом великої перерви не лише поїсти, але й прибрати за собою посуд і вимити руки. На уроках фізкультури ніхто не буде чекати на того, хто у двічі довше переодягається за інших. А ще поруч не буде няньки, яка постійно допомагатиме зав’язувати шарф взимку чи одягати шапку. Вчіть цих елементарних речей заздалегідь.

– Розрізняти власний одяг. Раніше я навіть подумати не могла, що існують такі проблеми. Однак протягом довгого часу мій син повертався додому в чужих речах. То спортивний светр не той взяв, то футболку переплутав. І це траплялося не лише з ним. У батьківському чаті щодня шукали власників того чи іншого одягу. 

Саме тому навчіть дитину ідентифікувати власні речі. Інколи це справді не легко, адже усі батьки купують одне й те ж, що пропонує нам масмаркет. У такому разі можна залишати на одязі бірки з підписами. 

– Слідкувати за своїм зовнішнім виглядом. З дитинства привчайте дітей до охайності, адже потім в школі вони цілий день будуть ходити із висмикнутою сорочкою або розплетеною косичкою. Ще один важливий момент: догляд за спортивною формою. Поясніть малечі, що речі потрібно акуратно й правильно складати. Інколи спортивне дозволяють залишати в школі, але у якому воно буде стані, якщо дитина запихатиме все разом в один мішок? У кращому випадку на футболці залишаться сліди від кросівок.

– Слідкувати за своїм приладдям. Так, це важке завдання. Навіть якоюсь мірою нереальне. Однак якщо ви зведете до мінімуму кількість загублених ручок, то можете вважати це особистою перемогою.

– Підтримувати порядок на парті чи іншому робочому місці. Розпочинати потрібно з дому. Якщо дитину привчили ставити все на свої місця, то вона аналогічно буде поводитися й в школі. Однак за цим варто пильно слідкувати, адже я опинилася в незручній ситуації, коли випадково побачила у яких умовах навчається мій син. У нього під партою було багато непотрібних речей і листків, а на парті усі можливі книжки на раз. Хоча вдома я контролюю, щоб навколо був порядок. Довелося з ним провести додаткову розмову, щоб більше не відчувати сорому.

– Збирати рюкзак. Це вміння прийде поступово. Перший час батьки повинні перевіряти, чи дитина взяла все необхідне. Згодом вона сама навчиться аналізувати свій розклад, брати потрібні зошити й книжки і складати приладдя в пенал.  Не варто перейматися, якщо малеча кілька разів забуде вдома фарби чи спортивний костюм. Для неї це стане лише додатком уроком. 

– Контролювати своє харчування. Особливо це стосується тих дітей, які страждають через наявність алергій. Наприклад, у класі мого сина була дівчинка, яка через бронхіальну астму повинна була обмежувати себе в раціоні. Батьки добре попрацювали і дитина знала, що саме їй суворо заборонено. Усім іншим просто корисно вміти відмовитися від солодощів перед обідом. 

– Вміти розпоряджатися грішми. Якщо дитина має затриматися в школі, то важливо навчити її купувати харчі в буфеті. Малюк має бути уважним, вміти розраховувати свої можливості і не губити кошти, які виділяють батьки.

– Дотримуватися правил гігієни. Діти мають знати, що після прогулянки на вулиці, перед обідом чи після туалету потрібно мити руки. Також варто навчити прикривати рот під час кашлю. Не менш важливо вміти вправлятися столовими приборами й акуратно їсти. Мама не завжди буде поруч, щоб прибрати за дитиною чи нагодувати її.

– Приймати рішення в складних ситуаціях. Батьки повинні пояснити своїй дитині, що вона має бути завжди зібраною. Наприклад, не варто панікувати, якщо загубився серед шкільних коридорів чи забув гроші на обід. Завжди можна попросити в когось про допомогу. Краще проговорити з дитиною про можливі непередбачувані ситуації і шляхи їх вирішення”. 

А на вашу думку, що повинні знати діти, які йдуть в перший клас?

Vasylyna
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector