Більшість пар стикаються з одноманітними проблемами, через які виникають непорозуміння, сварки та болючі розставання. Якщо узагальнити досвід, то можна скласти список тих речей, які не варто робити, щоб не зіпсувати стосунки:
1. Зробити кохану людину сенсом свого життя. Потрібно знайти баланс між особистими інтересами, бажаннями та захопленнями і другою половинкою. Не можна зациклюватися на іншій людині, нехтуючи собою. Подбайте про те, щоб ви не розчинилися в партнері і мали власну територію.
2. Сподіватися, що вас зможуть зрозуміти без слів. Читати думки не кожному під силу, тому краще застосовуйте старий добрий метод: спілкування. Говоріть про свої очікування і бажання, щоб уникнути розчарувань.
3. Додумувати за партнера. Інколи наша інтерпретація почутого не відповідає тому, що інша людина хотіла донести. У такому разі краще перепитати і розставити всі крапки над “і”, щоб не витрачати час на зайві образи та непорозуміння.
4. Жити мріями про ідеальні відносини. Їх не існує. Над стосунками потрібно працювати. Лише тоді вони вдосконалюються і стають довершеними. Прості скарги на свого партнера нічого не дадуть, окрім зіпсованого настрою і даремно витраченого часу.
5. Постійно бути разом. У людей повинен бути особистий простір, захоплення, інтереси чи друзі.
6. Порівнювати свого обранця з іншими. Чужі завжди кращі, погодьтеся. Але ми ніколи не знаємо, які вони насправді, бо бачимо лише те, що нам дозволяють побачити. Сфокусуйтеся на позитивних рисах свого партнера, адже саме ними він свого часу привернув вашу увагу.
7. Перерахуйте 10 рис свого партнера, які відрізняють його від інших людей. Це можуть бути фізичні, розумові чи особисті особливості. Це допоможе вам зрозуміти його цінність, унікальність та неповторність.
8. Постійно страждати. Наприклад, жінки часто перебирають на себе занадто багато домашніх обов’язків, які виснажують. Краще поговорити з партнером і попросити про допомогу.
9. Ненавидіти себе. Людина, яка не любить себе, не може любити інших. Навчіться приймати свої переваги і недоліки, щоб налагодити атмосферу в стосунках.
10. Відмовлятися від особистих принципів та пріоритетів. Не потрібно нехтувати власними цінностями заради стосунків. Ви повинні залишатися собою і мати можливість жити згідно зі своїми орієнтирами.
11. Не вміти йти на компроміс. Потрібно навчитися не лише слухати свого партнера, але й чути. Інколи це передбачає вміння піти на поступки чи знайти спільне рішення.
12. Мовчати про свої почуття. Як позитивні, так і негативні емоції потрібно проговорювати.
13. Концентруватися на негативі. Навіть під час сварок пам’ятайте про всі хороші та приємні моменти, а не про непорозуміння та обіди.
14. Намагатися допомогти тоді, коли цього не потрібно робити. Часом люди просто хочуть виговоритися і почути слова підтримки у свою сторону.
15. Ігнорувати партнера. Якщо ваша друга половинка намагається з вами поговорити або привернути вашу увагу, то не смійте втикатися в телефон чи ставити в пріоритет комп’ютерну гру.
16. Забувати про дрібні знаки уваги. Маленькі дрібниці зазвичай є найбільшими проявами турботи. Це може бути приготована улюблена страва на вечерю чи раніше вимкнений телевізор, коли хтось повернувся втомленим з роботи.
17. Не дякувати. У здорових відносинах потрібно постійно говорити “спасибі” і проявляти свою вдячність.
18. Святкувати лише особливі дати. Навчіться отримувати задоволення і радість навіть від невеликих досягнень. Келихом вина можна відзначити успішний проєкт чи сонячний день.
19. Критикувати і принижувати партнера. У стосунках немає місця для осуду чи образ. Фундаментом відносин є підтримка та взаєморозуміння.
20. Не поважати один одного. Без шанобливого і поважного ставлення жодні стосунки не зможуть довго існувати.
Чи були корисними для вас ці поради?