Не жертвуй собою, жінко, – не оцінять…

Дівчаткам змалку нав’язують думку про те, що жіноче щастя досягається шляхом жертв та терпінь. Більше того, таку ідею їм вселяють перш за все батьки. Приклад сімейного ідилії, де чоловік і діти ситі та вдягнуті часто залежить від маминих старань. Хоча матері часто бажають своїм донечкам кращої долі, вони інколи не розуміють, що їхні діти не бачать ніякої практичної альтернативи.

З самого дитинства перед сном батьки читають своїм донечкам казки про жінок, які добиваються щастя після років важкої праці, чи знущань. Попелюшка терпить, страждає від мачухи та сестер, дівчина з Морозко мусить працювати зранку до ночі, щоб задовольнити свою сім’ю. В народному фольклорі по цілому світі зустрічаються безліч прикладів важкої жіночої долі, завдяки якій героїні заслуговують на щастя. Проте, якщо в казках можна очікувати на чудо, то реальність, зазвичай, набагато жорстокіша.

Такі історії нав’язують сучасній жінці думку, про те, що в неї є святий обов’язок – жертвувати собою заради своєї сім’ї. І ця жертва полягає не в якось разовому героїзмі, а постійному ігноруванні свого комфорту. Бо ж  хороша мама та дружина мусить щоранку прокидатися першою, готувати сніданок на всю сім’ю, прасувати, попередньо попрані речі для кожного, а потім зібрати та помити посуд і відправитися на роботу. Так, справжня сучасна жінка, на відмінно, від казкових героїнь не може займатися лише домом. Їй також потрібно працювати, будувати кар’єру та заробляти гроші. 

І навіть, якщо ти працюєш на декількох роботах, всі домашні ситі, вдягнуті та задоволені, а дім – в ідеальній чистоті, ти ще й мусиш виглядати легко і невимушено. Ніхто не любить злих, незадоволених жінок. Чоловікові потрібна весела та бадьора дружина, а дітям – ніжна та дбайлива мама. Тому жінці не можна демонструвати свою втому. 

Жінка також не може дозволити собі трохи відпочити від постійної погоні за красою. Якщо дружина не виглядає, як модель з глянцу, то чоловік може виправдати цим свою байдужість, чи навіть зраду. Тобі треба сидіти на дієтах і займатися спортом, слідкувати за красою шкіри обличчя та волосся. Бо твоє, як вони кажуть, – недбальство може стати причиною розколу в сім’ї. 

Чоловік має бути сильним, а жінка – мудрою. Саме про це нам говорять змалку. Навіть якщо цю силу він скеровує проти тебе, ти маєш терпіти заради сім’ї, заради дітей, ти ж мудра. Забудь про свої амбіції, які йому не подобаються. Цим ти можеш його розізлити. Якщо він не дозволяє сідати тобі за кермо, а ти мріяла про це з дитинства, то прояви свою мудрість і сиди на пасажирському кріслі. Знайомо?

Жертва дітям виглядає ще гірше. Інколи мами забувають, що їх діточки вже виросли та самі можуть забезпечувати собі життя. Такі мами породжують до себе жахливе відношення. Їх діти просто не знають, що маму можна поважати чи шкодувати. Вони вважають, що мама завжди їм винна. І байдуже скільки цим дітям років: 10, чи 30.

Найгірше, що така вимучена і нещасна жінка свято вірить, що її чекає “happy end”. Бо ж в казках, які читала мама так і було. Коли з такої жінки витискають останні соки, і вона розуміє, що її очікування – це утопія, то в життя приходить депресія. Адже все, чого вона хотіла – це лише трохи радості, як винагороду за свої терпіння. А в результаті ніхто більше не сприймає її, як особистість, вона завжди щось повинна для своєї родини. А будь-який прояв самостійності – це бунтарство.

Звісно, переписувати казки зараз вже ніхто не буде. І ми продовжуватимемо читати їх своїм дітям. Але варто також пояснювати їм реальний стан речей, навчити прислуховуватися до власних потреб. І найкраще таке виховання засвоюється тоді, коли донька бачить приклад своєї мами, яка любить і поважає, перш за все. себе.

А як ви вважаєте, чи повинна жінка у всьому поступатися своєму чоловікові та терпіти заради своєї сім’ї?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Sofia
Content Protection by DMCA.com
Loading...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector