Ніколи не пропонуйте допомогу людям в цих 5 ситуаціях

Нас з дитинства вчать допомагати іншим і робити добро. Проте чи завжди таке прагнення має сенс? Насправді є обставини, коли краще триматися осторонь…

1. Коли ви допомагаєте заради власної вигоди. 

Не потрібно допомагати іншим в очікуванні на власну вигоду чи користь. Також не варто складати списки “боржників”, якими в майбутньому можна маніпулювати, нагадуючи про свій “добрий” вчинок. 

Нехай усі ваші дії йдуть від щирого серця. Безкорисливі наміри облагороджують і притягують у життя людини позитив. Повірте, добро сторицею повертається. Для цього не потрібно будувати стратегічні плани. 

2. Коли людині не потрібна ваша допомога.

Не будьте занадто нав’язливими. Інколи інші люди дійсно не потребують, щоб хтось втручався у їхнє життя. Шляхом проб і помилок вони отримають бажане або попросять про руку допомоги, якщо виникне така потреба. 

Тим паче непрохані поради можуть лише зашкодити і негативно вплинути на долю людини. Чи готові ви взяти на себе таку відповідальність?

3. Коли ви натомість отримаєте проблеми. 

Не варто віддавати чужим проблемам пріоритетне значення. Якщо у вас немає можливості допомогти чи виручити іншу людину, то просто поясніть причину відмови. Головне, щоб ви робили це із чистою совістю і душею. Також не варто робити добро, яке вам вилізе боком. Самопожертва в такій ситуації абсолютно недоцільна. 

4. Коли людина не заслуговує допомоги.

Мабуть, у житті кожного з нас є люди, які звикли користуватися добрим ставленням оточуючих. Вони маніпулюють людьми, отримують бажане, а натомість навіть не скажуть слів подяки. 

Прислухайтеся до свого внутрішнього голосу. Якщо він підказує вам, що людина не заслуговує на вашу допомогу, то відмовте їй. Повірте, що для неї це може стати цінним уроком, який змінить усі уявлення про життя та ставлення до оточуючих. 

5. Коли ви не здатні допомогти.

Інколи так хочеться допомогти людині, але насправді немає чим. Не варто даремно пропонувати свої послуги, які не є компетентними в тій чи іншій галузі. Натомість висловіть свою підтримку або переконайте, що варто пошукати експерта. 

Робити добро – це невіддільна частина життя милосердної та гідної людини. Проте навіть хороші наміри мають свої обмеження. 

А що ви думаєте з цього приводу?

Vasylyna
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector