Новини погано впливають на нас! Чому їх не варто дивитись

Як часто ми тепер переглядаємо новини? Здається, аж від самого ранку. Стрічки в соцмережах, telegram-канали, рекомендації в браузері, телевізор, радіо, та та ж листування з близькими: “Ой, а ти чув, що сталося?”

Новини линуть просто звідусіль. Навіть, коли ми шукаємо їх ненавмисне.

У своїй статті в The New York Times письменник, автор бестселерів Марк Менсон називає новини “пережитою необхідністю”, ” це не весело, але ми все одно продовжуємо робити це кожен день”. За його словами, новини в тій формі, в якій вони підносяться зараз, просто жахливі.

“Це тому, що переважна більшість новин нерелевантна. Гонитва. Пограбування банку. Передозування знаменитостей. Спортивні результати. Бездомні кидаються один в одного фекаліями. Ніхто з нас насправді ніколи не думав відразу ж після прочитання новини: “мені потрібно терміново змінити те, що я роблю”. У новинах не говориться, яку роботу краще знайти або як поводитися з розсердженим чоловіком, які навушники найкраще купити або чим годувати дітей вранці. Це не допоможе вам стати кращим другом, не пояснить, чому у вас трапляються напади паніки, і не порадить, як найкраще впоратися з неслухняною дитиною. Новини марні в тому, щоб допомогти вам вирішити, що робити зі своїм життям», — наводить перший аргумент на користь свого висновку Менсон.

Слідом автор зазначає, що сучасні ЗМІ намагаються розважити читача, а не інформувати, але при цьому стають причиною розвитку у ряду людей симптомів, схожих на посттравматичний стресовий розлад. Таке буває, коли людина раз по раз дивиться кадри з місць НС або злочинів.

Крім цього, та негативна подача, з якою журналісти часто підносять інформацію, змушує читачів переоцінювати проблеми. Після вони схильні вважати, що в світі більше криміналу, ніж є насправді. Так народжуються параноїки і недовірливі люди, вважає Менсон.

Поміж інших причин – дезінформація і пропаганда, відволікання уваги.

«У нас є дуже емоційні новини, які мало актуальні і корисні, але сприяють спотвореному сприйняттю світу, інших людей і самих себе. Вони породжують стрес і тривогу, викликають більшу недовіру в інших і фактично можуть зробити нас менш поінформованими про світ.  Вони оновлюються цілодобово, без вихідних, в кожній соціальній мережі, на кожній домашній сторінці, в кожному аеропорту, в кожному готелі, весь день, кожен день, на віки віків», — підбиває підсумки своїх міркувань автор.

Менсон зізнається, що відмовившись від новин, він не став менш інформований.

“Насправді  я вважаю, що я більш поінформований. Тепер, коли відбуваються події і я чую про них від друзів, я можу помістити їх в належний історичний і глобальний контекст. Мене не хвилює настрій моменту. Я не хвилююся, коли Дональд Трамп говорить або робить щось огидне – у нас було багато-багато дурних президентів. І ми вижили”, – зауважує він.

Звісно, жити зовсім не знаючи, що робиться у світі теж важко, але реально. Ми стаємо не залежними від політики, свавілля, яке тільки і показують по новинах. Зауважте, скільки хороших моментів покажуть за один випуск новин? Вочевидь, набагато менше, ніж негативу. 

А ви слідкуєте за новинами?

Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector