Полуниця – солодка та яскрава ягода, яку полюблять і дорослі, і діти. Для того, аби отримати хороший урожай та вберегти полуницю від хвороб та шкідників її необхідно обробляти мінімум тричі: коли зійде перший сніг, на початку цвітіння та в кінці.
Пам’ятайте, що обробка біопрепаратами має проводитися за температури не нижче 15 градусів.
Обробка полуниці навесні
Полуниця надзвичайно чутлива до грибкових бактерій тому вона може постраждати від таких хвороб як сіра гниль, борошниста роса та бура плямистість. Для того, аби не допустити цих захворювань можна провести профілактику. Одразу після танення снігу полуницю необхідно полити гарячою водою (приблизно 60-65°C) з марганцем. Потім, поливаємо таким же розчином коли з’являться перші листки, на початку цвітіння та у період формування бутонів.
Можна обробляти ділянку мідним купоросом. Для цього приготуйте розчин: 10 г мідного купоросу на 10 л води.
Також, для обробки можна використовувати бордоську рідину. Вам знадобиться:
- Гаряча вода – 2 л;
- Холодна вода – 8 л;
- Мідний купорос – 100 г;
- Вапно – 150 г;
- Неметалева посудина на 5 л – 2 шт.
Приготування:
- Купорос відправляємо у одну посудину, а вапно у іншу.
- В кожну місткість заливаємо по 1 л гарячої води та по 4 л голодної.
- Потім, вапно необхідно процідити та перемішати.
- Додаємо його до купоросу та ще раз перемішуємо.
- Готувати розчин необхідно безпосередньо перед обробкою.
Хорус або Фалькон
Цей засіб також можна використовувати для профілактики захворювань полуниці.
Просто у 10 л води розчиняємо 10 г препарату. Його можна використовувати і при низьких температурах. Від цього ефективність ніяк не знизиться.
Весняна обробка від шкідників
Найзлішими ворогами полуниці є кліщі. З ними можна боротися за допомогою акарицидів: Актеллік, Омайт, Санмайт, Масай, Енвідор Проти довгоносиків – інсектициди: Алатар, Кеміфос, Інта-вір. Перше обприскування слід проводити навесні. Потім, після збору ягід та обрізання листочків.
Рецепти народних засобів боротьби
Якщо ви бажаєте вберегти свою полуницю від дії хімікатів, можна скористатися й народними засобами боротьби зі шкідниками.
Настій часнику
15 зубчиків часнику нарізаємо та заливаємо 5 л води. Залишаємо все на тиждень. Потім проціджуємо та обприскуємо рослину.
Настій лушпиння цибулі
Нам знадобиться літрова банка лушпиння. Потім, його необхідно залити окропом та залишити настоюватися на 2 доби. Потім, проціджуємо та розбавляємо водою 1:2. Готовий продукт необхідно використовувати одразу, тому що з часом він втрачає свої властивості й навіть може нашкодити.
Відвар з гіркого червоного перцю
100 г перцю заливаємо 10 л води та ставимо на вогонь. Кип’ятимо суміш протягом 1 години. Потім, розбавляємо 0,5 л відвару 10 л води.
Настій з квітів чорнобривців
Літрову банку чорнобривців заливаємо окропом та настоюємо 2 доби. Потім, розчин необхідно процідити та використовувати для обприскування.
Обробка саджанців
- Готуємо суміш із 10 л води, 1 ч. л. мідного купоросу та 3 ст. л. солі. У цю суміш необхідно занурити наші саджанці на 15 хвилин. Безпосередньо перед висадженням у ґрунт саджанці необхідно промити водою.
- Необхідно приготувати розчин Фітоспорину. Для цього змішуємо 10 г Фітоспорину та 5 л води. Замочуємо коріння саджанців на годину.
- Занурюємо саджанці у гарячу воду (45 °С) на 15 хвилин.
Ви вирощуєте полуницю? Чим обробляєте її?