— Оль, не виживе він. Поглянь на нього. Він весь покусаний, поранений. Ольга акуратно розтиснула собачу пащу і доторкнулася до язика — той був теплим і мокрим

— Щось Барона твого не видно і не чути! Де ж він?

Так запитала Люда, зайшовши в гості до подруги. Оля ж з посмішкою відповіла:

— Так загуляв він! Те повернеться з рваним вухом, потім два дні відпочиває і їсть як божевільний, а потім — знову втік. Набридне — повернеться. Хоча у нас в окрузі немає дівчат собачого роду і племені, може, в сусіднє селище бігає …

Автобус прокотився повз будинок Ольги і зупинився неподалік, як і завжди. З дверей почали виходити люди — в основному в цей час це були діти, які поверталися зі школи в село. Дві дівчинки років десяти раптом попрямували до будинку Ольги. Чомусь вона відчула тривогу …

— Тітка Оля, тітка Оля! Ми вашого Барона біля дороги знайшли! Лежить він там!

— Він живий?!

— Не знаємо — лежить, не рухається!

— Що ж робити ?! — вигукнула Ольга. Люда ж з властивим їй цинізмом спробувала заспокоїти подругу.

— Так що з ним сталося — прочухається, сам прибіжить. Це ж собака, вони самі лікуються. А якщо не прийде — значить, доля така, адже він і немолодий у вас вже. Ви його взяли, коли Діма ще маленьким був …

Ольгу це ніяк не заспокоїло.— Що ти несеш, Людка! Жива істота ж! Дівчата, де ви Барона знайшли?

— На узбіччі біля дороги.

— Далеко звідси?

— З півдороги.

— Люда, допоможеш мені на санках його забрати і привезти?

— Ще чого придумала! Дурниці якісь.

— Тітка Оля, давайте ми вам допоможемо?

— Ні, дівчата, біжіть додому. І ти, Люда, додому йди. Я будинок замкну і сама піду.

— Ти що образилася? Ну ким треба бути, щоб таке вигадати! Люди побачать — сміятися будуть.

Але, бачачи рішучість Ольги, Людмила все ж додала:

— Там Мишко Соколов буде додому повертатися через годину-другу. З ним і їдь.

Мишко з’явився в селі хвилин через десять — сам зупинився біля жінок, ніби чув, що вони його згадували. Подивився на санки, які Ольга тягнула за собою.

— Тьоть Оля, там Барон ваш лежить на дорозі …

— Він живий? Допоможеш мені його забрати?

— Ну що ти, тітко Оля, за соляру платити стільки, та й часу немає. Після обіду в селище поїду — вашому синочку дрова привезу. Дімка ваш трактор виписав в конторі. Ось це справи — в селище за дровами їздити …

Ольгу це вже не хвилювало — вона попрямувала вперед по сніговій дорозі, санки, деренькочучи, їхали слідом. Лаяла сама себе страшно — що не закрила пса й не прив’язала, адже знала, знала, що втече.

Санки волочити було важко, сніг був якісно усипаний сіллю і піском. Ольга вийшла за межі села, докори самій собі змінилися молитвами і проханнями — аби живий був, вже вона його виходить, вилікує … Тільки був би живий. Адже рідна душа, хоч і собача.

Назустріч їхала машина місцевого ветеринара. На ній зазвичай пересувалися з села в село зоотехніки. Ольга відійшла до узбіччя, даючи дорогу.

З вікна машини висунувся Дімка.

— Мам, ти за Бароном йдеш?

— За ним, синку. Він живий?

— Ми його до тебе веземо. Тільки, боюся, не виживе. Олексій йому укол зробив, ліки дав, але ми тобі його залишимо і відразу ж повернемося. Ми не спитавшись поїхали, а повинні на телятник зараз повернутися. Директор дізнається — нам буде непереливки.

Ольга розвернулася, потягнула за собою санки. Хлопці на машині поїхали вперед, а жінка поспішала, немов хотіла їх наздогнати — хоч і знала, що довезуть вони Барона прямо до неї на подвір’я.

Пес лежав, ніби вже неживий, але розплющив очі, коли наблизилася господиня, і тихо заскиглив. Ольга побігла за ковдрою, в яку кутали новонароджених телят, загорнула в нього Барона. Обережно почала тягти важкого, великого пса, щоб укласти його на сіно — але той невдоволено скиглив, коли до нього торкалися.

— Терпи, Барон, головне — живий … — шепотіла йому господиня. За спиною немов би з нізвідки з’явилася Людмила.— Давай, допоможу тобі.

Удвох тягти пса було легше.

— Оль, не виживе він. Поглянь на нього. Він весь покусаний, поранений. Ольга акуратно розтиснула собачу пащу і доторкнулася до язика — той був теплим і мокрим.

— Виживе, нікуди не дінеться … Витягну. Виходжу.

— А треба воно тобі — собака ж …

Ольга розсердилась не на жарт.

— Так, подруга, спасибі за допомогу, йди-но ти до себе. Не потрібно мені тут вказувати, що з моїм собакою робити.

Людмила пішла, не розуміючи, що такого страшного вона сказала, а Ольга почала роздумувати про те, як же допомогти Барону. Найкраще в цьому розумівся Олексій. Йому і зателефонувала жінка. Олексій був згоден приїжджати кожен день і ставити псу уколи, але тільки якщо зворотну дорогу він буде проробляти на таксі, яке йому Ольга оплатить.

— Тільки воно вам точно потрібно? Уколи грошей чималих стоять. А тут ще й таксі. Вам це в копієчку обійдеться. Може це … приспати його, щоб не мучити даремно? Та й дешевше …

— Коли тобі таксі викликати, Олексій?

Жінка була непохитна. Так і почав до неї кожен день їздити Олексій, щоб робити уколи Барону.

Минуло п’ять днів, пес жив, але і помітно краще йому поки не стало. Ольга дістала з морозилки печінку, насильно впихала її в пащу Барону. Таксист, побачивши це, порадив жінці горілки Барону налити. Як не дивно, Олексій підтримав цю ідею.

Вливати горілку псу допомагав і Діма. Зробили вони це до вечора, а вранці Ольга не виявила Барона в вольєрі. Він сховався у своїй будці. Але ж Олексій наказав дати йому миску чистої води, якщо після горілки виживе …

Ольга, крекчучи, влізла в собачу будку, тягнучи з собою каструльку, наповнену теплою водою. Пес почав жадібно хлебтати і практично всю воду випив. Від цього видовища Ольга не змогла вже стримати сліз — так сиділа і плакала, обіймаючи улюбленого пса, уткнувшись носом в сплутану шерсть. Раптом почула кроки. Швидко постаралася вилізти з будки, щоб ніхто не застав її в такому положенні.

— Хто тут?

— Я це, Людмила. Тобі допомога не потрібна? Можу в магазині щось взяти, сама туди йду.

— Нічого мені не потрібно. Все є.

— А як Барон себе почуває?

Ольга боялася пристріту — сказала, що все так само, але трохи краще.

Це був останній день березня, але погода була зовсім зимова. Ольга зібралася в магазин сама, попри снігопад. Барон же вийшов в загін — ніби проводжав господиню. Просунув морду в дірку, лизнув Ольгу в щоку. Від цього у жінки знову потекли сльози. Від усіх цих довгих днів, від надії і страху за Барона. Від того, що все налагоджувалося. Ольга ледве взяла себе в руки, щоб утерти обличчя і відправитися в магазин. Тут її і знову наздогнала Людка.

— Оль, а у скільки тобі лікування пса обійшлося?

— Тобі-то навіщо гроші мої рахувати? Скільки треба було, стільки й дала.

На обличчі Людмили відбилася розумова робота — мабуть, сама підраховувала всю дорогу до магазину.

— Це виходить … 500 гривень — таксі, 200 за укол …Плюс частування, це ще 500 і … Оль, у тебе пенсія — дві тисчі!

— Позичу у тебе до пенсії, чи пошкодуєш?

— Не пошкодую, Оль … Тобі ж на їжу, а не на пса цього. Ох, і дивачка ти, Ольга. Половину пенсії витратила на якогось собаку!

Як ви оцінюєте такий вчинок баби Олі?

Content Protection by DMCA.com
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: