Олена збирала гостей з особливої нагоди. Накрила розкішний стіл. Прийшли майже усі найрідніші. – Коханий, а де Софія? – запитала Олена у чоловіка, не побачивши найкращої подруги за столом. – Не знаю. Її телефон не відповідає, – сказав Павло. Зрештою подруга прийшла. Коли Софія увійшла до кімнати, настала тиша. – Ой, Софійко, ти навіщо це зробила, – охнула Олена побачивши подругу. Решта гостей була вражена не менше

Я знаю Оленку ще зі школи. Якось в першому класі нас посадили разом за одну парту – відтоді ми й стали нерозлийвода.

Куди я – туди й вона, куди вона – туди і я. Спершу вчителі намагалися нас розсаджувати, об’єднувати в різні команди, аби ми нарешті припинили балакати безупинно, але все марно. Ми завжди знаходити спосіб перемовитися бодай кількома словами. 

Ми разом росли, разом дорослішали, разом закохувалися і розчаровувалися вперше теж. Між нами ніколи не було злоби чи заздрості. Хоча…. Кривити душею не буду, в Оленки завжди було розкішне волосся. Про таку шевелюру я могла тільки мріяти. 

За тією густою каштановою косою бігали усі хлопці в школі, хоч мене це ніколи не бентежило – кавалерів і мені вистачало. 

Я, мабуть, їх своїм бійцівським характером завойовувала. За словом в кишеню мені точно ніколи лізти не доводилося. Я вміла відстояти себе, та ще й подругу – Оленка надто м’яка, аби себе захистити. 

– Вчися жити, Олено. Що ж ти робитимеш без мене в університеті? – суворо запитувала я подругу.

Вона ніжно всміхалася, обіймала мене і казала:

– Як мене хтось ображатиме – я телефонуватиму одразу тобі. Ти зі всіма моїми кривдниками розберешся. Ми ж завжди будемо разом…

Так і було, як загадала собі подружка. Хоч ми й вступили до різних навчальних закладів, але наші стежки долі ніколи не розходилися в різні боки. Між нами існував якийсь сестринський зв’язок, який неможливо розірвати за ніяких обставин. 

За рік Оленка вийшла заміж за нашого однокласника Павла. Він за нею бігав ще з 7 класу, та й вона до його залицянь була зовсім небайдужою. 

Я була дуже щасливою за них обох. Ніколи й подумати не могла, що радітиму чужому щастю більше, ніж власному. 

Не минуло й пів року, як і я знайшла своє кохання. Дмитра зустріла в університеті. Я інженер, він – механік. Такий от робочий тандем у нас склався. 

Тепер наша дружба з Оленкою стала зовсім дорослою – ми дружили сім’ями. Коли дізналися, що вона вагітна – до появи малюка готувалися вчотирьох.

Поки подруга лежала в лікарні – ми в 6 рук робили ремонт в квартирі. Найважче було тримати це в секреті від Оленки. Ви й не уявляєте, як мені хотілося про все їй розповісти. 

Треба було бачити її обличчя, коли вона разом з маленькою донечкою зайшла до квартири, яка виблискувала, як нова копійка. 

За столом ми все жартували, що тепер моя черга в естафеті народження первістків, бо крихітній Діанці поки немає з ким гратися. 

Ми з Дмитром швидко вирішили цю проблему і за 9 місяців біля полового будинку весела й галаслива компанія зустрічала вже нас із синочком. 

Того вечора Оленка підійшла до мене, обійняла і сказала:

– Які ж ми щасливі в Бога, Софійко. І люблячі чоловіки, і дітки здорові, ще й дружба наша тільки міцніє з роками. Ніщо не затьмарить нашої з тобою радості…

Та, на жаль, райдужним дням в нашому житті настав кінець. В двері наших домівок постукало горе. 

Ми дізналися про те, що Оленка серйозно хвора. 

Довго довелося боротися з недугою. Я допомагала, як могла. Часто забирала Діанку до себе, аби подруга з чоловіком могли трохи відпочити. На Павлові лиця не було. При Олені він намагався триматися, але коли вона засинала, він плакав переді мною і казав, що не зможе без неї жити. 

Незважаючи на шалений страх – я вірила, що подруга одужає. Щодня молилася, заливаючись сльозами, аби Бог зберіг її. 

І Всевишній таки вислухав мої молитви. 

За кілька місяців з’ясувалося, що Олена абсолютно здорова. Лікарі так і сказали їй: “Ваші рідні Вас вимолили у Бога, бо трапилося якесь справжнє диво”. 

Подружка помалу одужувала. Все ставало на свої місця. В її очах знову з’явився блиск, а на обличчі сяяла посмішка. 

Єдине, за чим вона сумувала – за своєю шевелюрою. Через хворобу їй довелося все зістригти.

Але вона жартувала і казала: 

– Волосся – не зуби. Відросте колись.

Минуло 3 місяці, Оленка повністю зміцніла. Ми організували з цього приводу гучне святкування. 

Але на застілля я добряче спізнилася. 

Тихенько зайшла до будинку, і почула голос подруги з кімнати:

– Софійко, де ж ти ходиш? Я вже хвилюватися почала. 

Коли я визирнула з-за дверей, за столом запанувала тиша…

– Ти навіщо це зробила?! – запитувала шокована Олена. 

– Ну, не дарма ж нас із тобою сестрами називають – тепер будемо взагалі, як сіамські близнюки, – весело сказала я, поправляючи дуже коротку зачіску на голові. 

– Ти ж так довго відрощувала коси, Софійко…

– Так, щоб бути схожою на тебе. А ти так різко змінила образ – я просто не могла від тебе відставати…

Олена кинулася мені на шию і довго мене обіймала. Я відчувала на своїй щоці її сльози. 

– Дякую тобі дуже. Ти стільки всього для мене зробила…

Але я не вважала свій вчинок чимось героїчним чи надзвичайним. Хіба не так чинять справжні друзі?!

Чого мене навчила ця історія:

Дружба – це Божий дар, про який потрібно дбати, який потрібно оберігати. Так важливо пильнувати за тим, як ми ставимося до своїх найближчих, викорінювати з серця всяку заздрість і бажання змагатися, бо істинна дружба – це про любов, милосердя і самопожертву. Ніколи не нехтуймо нею.

Чи маєте Ви справжнього друга? 

Напишіть нам у коментарях на Facebook

Фото з відкритих джерел

SofiaP
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector