Оленка прокинулась від різкого окрику. Блідий семирічний онук стояв поруч і говорив щось незрозуміле

Бабуся Оленка вкотре читала своїм онукам казочку на ніч. Вони хотіли почути історію про хоробре оленя, яке залишилося одиноким посеред лісу. Цього разу діти обіцяли не плакати. Що ж робити? Довелося читати.

У свої сорок років жінка стала молодою бабусею. Свого часу вона швидко стала мамою, а її донька пішла тим же шляхом. 

Коли онуки заснули Оленка пішла на кухню.

– Мамо, що ж нам робити? – у розпачі запитала донька. – Синові скоро в школу, а де взяти гроші, щоб купити все необхідне?

Життя у них було складним. Жінки намагалися підпрацьовувати і складати копійку до копійки, але лікування молодшого онука вимагало багато коштів. Він потребував постійних масажів, медикаментів та щохвилинної присутності матері. Інколи в Оленки з дочкою опускалися руки. Вони довго плакали, а зранку знову вставали з новими силами. У них не було можливості здатися. Так сталося й цього вечора.

Зранку Оленка прокинулася від крику старшого онука, який говорив щось незрозуміле з блідим обличчям:

– Бабусю, там мама…Вона не рухається і не реагує на мене…

На похорони приїхав навіть колишній зять Оленки. Він не наважувався подивитися їй в очі, але покірно поклав букет гвоздик на могилу матері його дітей.

– Доню, на кого ж ти нас покинула? Люди зійшлися сьогодні до тебе і принесли ці папірці. Тепер грошей вистачить і на лікування, і на прожиття, і на школу. Але б ти лише підвелася із землі, – відчайдушно голосила Оленка.

Затуманений розум жінки трохи отямився, коли ввечері зять заявив:

– Зберіть мені речі хлопчиків, бо я їх забираю до себе.

– Що? Забираєш? – обурилася жінка. – А де ти до цього часу був? Втік? Гуляв? Хоч імена своїх дітей пам’ятаєш? А те, що в молодшого проблеми, знаєш? – розплакалася жінка. – Це ти винен, що моя молода дочка пішла на той світ! Не витримала тягаря, який звалився на її плечі через тебе! Забирайся геть!

Після почутого зять зник.

Наступного дня Олена пішла в соціальну службу, щоб оформити документи на опіку. Проте там на неї чекали сумні новини:

– Поки батько не написав відмову від дітей ми нічого не можемо вдіяти, – відказали працівники.

∗ ∗ ∗

Ввечері двоє хлопчиків тихо схлипували під ковдрою. Вдень, коли за ними дивилася баба Таня, вони не могли собі цього дозволити.

– Цього не чіпайте, тут не ходіть і так не говоріть!

Ось що дітям тепер доводилося чути кожного дня. Тато змушував їх залишатися в нього, хоча ті просилися назад до баби Оленки. 

– Братику, ти не плач. Все буде гаразд. Ми з тобою як двійко загублених оленят. Та разом ми зможемо повернутися в рідний дім, де нас люблять і чекають, – заспокоював старший.

Пройшло багато років. Юнаки виросли, змужніли й повернулися до своєї улюбленої бабусі. І все нібито чудово, але хто поверне їм загублене дитинство?

На які думки вас наштовхнула ця історія? 

Vasylyna
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector