Халва до нас прийшла зі східної кухні. В минулому цей продукт був справжнім делікатесом. А сьогодні – це східна страва, яка є затребуваними ласощами для багатьох українців. Такий десерт має кілька різновидів, об’єднує які лише велика кількість калорій.
До халви додають безліч інших інгредієнтів: горіхи, родзинки, шоколад і багато іншого.
Склад халви і її харчова цінність
До складу халви входять три основні інгредієнти: білкова основа, карамель (мед з цукром), піноутворювач (корінь мильний, алтея, солодки). Білкова маса складається з зерен соняшника, горіхів або кунжуту, в процесі виробництва ласощів її збивають з карамеллю, потім для легкості вводять піноутворювач.
Користь халви полягає у соняшниковому насінні, яке багате вітамінами A, B, E, D і жирними кислотами. Найбільше в халві вітаміну В1, який складає 53 % її складу. До складу халви з соняшникового насіння входять: калій, магній, натрій, кальцій, фосфор, залізо.
Калорійність соняшникової халви є дуже висока – близько 500-523 ккал на 100 г продукту. Вона має наступну харчову цінність на 100 г:
- білки: 11,6 г;
- жири: 29,7 г;
- вуглеводи: 54,0 м
Корисні властивості халви
Халва з давніх-давен відома своїми корисними властивостями, а саме: підвищення імунітету, при головних болях та застуді. Також халва є хорошим антистресовим продуктом.
Халва обов’язково має бути присутня в раціоні у вагітних жінок. У ній міститься високий відсоток фолієвої кислоти, яка сприятливо впливає на розвиток малюка. Через велику кількість поживних речовин, халву також радять вживати жінкам під час лактації.
У ній містяться вітаміни В1 і F1. Вітамін В1 нормалізує роботу серця, нервової системи, стабілізує кислотність. Вітамін F1 перешкоджає відкладенню холестерину, робить здоровими волосся і шкіру.
Додавайте халву у свій щоденний раціон. Але вживати її потрібно в міру, пам’ятайте про високу калорійність!
Ви любите халву?