Ось чому вам варто тримати плани при собі

Інколи нам так хочеться поділитися з кимось нашими планами та мріями. Це стосується запланованої конференції, реєстрації на нові курси чи написання сценарію для фільму. У будь-якому разі нам потрібна підтримка від близьких, які б могли порадіти за нас. Тим паче додаткова візуалізація ніколи не буває зайвою, хіба ні?

Проте не спішіть розкривати всі карти. Подумайте двічі перед тим, як розповідати про свої наміри, бо дослідження доводять, що після цього вони з меншою ймовірністю будуть втілені в реальність.

Річ в тому, що ваш мозок починає сприймати ваші плани реалізованими, коли ви декілька разів поговорюєте їх вголос. Після цього мотивація працювати над ними зникає. Саме на цю тему професор Нью-Йоркського університету Пітер Гольвітцер написав свою книгу “Символічне самозаповнення”. Психолог розповідає, що дослідники ще у 1933 році виявили вище описану закономірність.

People Cooperation Plan Vision Development Guideline Strategetic Ideas

Автор книги наводить простий приклад: “Уявімо собі матір, яка говорить про всі хороші речі, які вона планує зробити для своїх дітей: допомагати їм краще вчитися в школі, попрацювати з ними над покращенням результатів тестів, дати додаткову підготовку. Тим часом інші матері слухають її і схвально кивають головами. Швидше за все жінка не зробить стільки, скільки могла б для досягнення цих цілей. Тому що, просто поділившись своїми чудовими планами з іншими, вона вже сприймається оточуючими, як ідеальна мама”..

Це пояснюється тим, що наміри мають властивості символів володіння бажаною ідентичністю. Яскраво це можна простежити, коли людина заявляє про високі цілі. Наприклад, особа заявляє, що хоче зайнятися своїм зовнішнім виглядом, щоб покращити стан здоров’я, а не схуднути заради меншого на розмір плаття. попрацювати над своєю фігурою.

Схвалення оточуючих абсолютно не мотивують, тому про свої цілі, плани й бажання краще не розповідати. Мовчання допоможе вам більше старатися над реалізацією задуманого. 

На основі кількох експериментів вчені дійшли висновку, що продуктивність знижується, коли хтось дізнається про наші наміри. Адже разом з озвученням мети з’являється відчуття задоволення та “повноти”, хоча звичайно, воно є передчасним.

Якщо вам все ж потрібно поділитися певною інформацією, то підійдіть до цього кроку зважено та обдумано. Висвітлення планів має бути частиною довгострокової стратегії. Лише у такому разі вони мають шанси на успіх. 

Можливо, ця порада видається для вас дивною і нелогічною. Однак ми рекомендуємо вам спробувати і самостійно переконатися у її істинності.

Чи доводилося вам стикатися з випадками, коли ви розповіли усім про свої плани, а потім так і не реалізували їх?

Vasylyna
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector