Проблема накипу та пригорілих решток їжі на домашньому начинні безумовно турбує кожну. Ви, без жодних сумнівів, теж неодноразово купували магазинні засоби із надією, що цього разу ваша улюблена сковорідка знову стане як нова. Втім, нерідко реклама розчаровує. А поради “з інтернету” змушують витрачати безліч засобів намарно. Із нашими рекомендаціями ви не витратите ні часу, ні відчутних коштів. Лише два “чудодійні” компоненти – і ви назавжди попрощаєтесь із, здавалось би, вічним брудом на каструлях і сковорідках!
Що знадобиться? Лише сода, оцет і зовсім трохи терпіння.
Крок перший – наповнюємо посуд водою. Буде це сковорідка чи каструля – вистачить тільки покрити дно. Або ж ті зони, що постраждали від забруднення. Згодом же додати приблизно одну склянку оцту. Доводимо рідину до кипіння.
Крок другий – знімаємо посуд із плити та зливаємо рідину. Важливо: не протирати і не сушити!
Крок третій – ретельно посипати посуд харчовою содою. Вистачить кількох чайних ложок. Якщо помітили шипіння – чудово. Компоненти вступили у дію. Тож, цю частину очищення варто проводити у раковині. Залишаємо посуд на кілька годин. Якщо ж забруднення надто стійкі або з першого разу не вдалось очистити сковорідку сповна – вдягніть рукавички, візьміть жорстку губку та дайте посуду друге життя, приклавши трохи власних зусиль. Впевнена, ви це вже робили раніше. Але цього разу, повірте, процедура не займе більше кількох хвилин.
Крок четвертий – на завершення, ретельно промийте посуд чистою водою. І можете надалі насолоджуватись приготуванням улюблених страв!
Із порад, інколи дієво також розчиняти соду. Лише додайте невелику кількість води – і ця суспензія може виявитись більш ефективною у боротьбі із брудом. Для найбільш безнадійних випадків знадобиться лимонний сік (або кислота). Шуму від процесу, буквально, буде більше. Але й посуд від подібних процедур неодмінно засяє.
А вас досі дивує, як наші бабусі порались із хатніми клопотами у часи, коли про нинішню побутову хімію годі й було мріяти? Саме завдяки таким простим та, що важливо, бюджетним способам не тільки залишались чистими їхні оселі, але й здоров’я було хоч куди. Зрештою, навіщо витрачатись на малоефективні засоби “із реклами”, якщо є не менш дієві домашні методи?
А ваші мами та бабусі розповідали вам, як вони боролись із брудом у свій час?